Yatırım yapmaya başla!

Koenigsegg Regera Hipercar 0-400-0 Km/h Rekorunu Tazeledi!Bitmeyen rekor kapışmalarında bugün yine Koenigsegg konuğumuz. Chirstian von Koenigsegg’in sahibi olduğu hipercar firması, üstünlüğünü yine bir denemeyle gösterdi. 0-400-0 km/h denemesi işin aslı Bugatti ile aralarında geçmekte. 4 Kasım 2017 tarihinde Koenigsegg Agera RS ile Neveda/ABD’de adını kazımış ve buna karşı Bugatti’ten Chiron ile bir cevap gelmişti.

Fransız temsilcisi Juan Pablo Montaya’nın hakimiyetinde olan Chiron ile 41,96 saniye süresini hanesine yazdırmıştı. 1 ay kadar kısa bir süre sonra Koenigsegg Danimarka/Vandel’e giderek “öyle olmaz böyle olur” tavrıyla süreyi 36.44 sn’ye indirmişti. O aralar şirket CEO’su 0-400-0’ın haricinde bir rekor kırdığını söylese de halen daha ne olduğunu öğrenemedik.

Son bir denemeyle rakiplerinin artık uğraşmamasını söyleyen bir mesaj hazırlayan İsviçreli, Regera’sını asfalta çıkarttı ve bu sefer süreyi 31.49 sn’ye indirdi. Sanırız bundan sonrası inanılmaz bir mühendislik isteyecek. Gerçi Bugatti’ye deneme yapacak mısınız diye sorulsa “düşünmüyoruz” diyeceklerine eminiz.

Zira en son, hız rekoru gibi heyecanların peşinde olmadığını söylemesi ardından Chiron’un Longtail’ini aniden ortaya çıkartarak, 480 km/h hız duvarını delip geçmişti. Bu bir rekor olsa dahi tescillenmemişti. Sebebi de aynı hızı pistin ters yönlü gidiş tarafına da yapması gerekiyordu. 490 km/h’den sonra Koenigsegg bir mesaj yollayarak Jesko’nun 490 km/h daha hızlı olduğunu söylemişti.

Bizce bu hipercar şirketleri bu şekilde birbirlerini taciz etmeye devam etsinler çünkü izlemesi gerçekten zevkli oluyor. Bir yandan da işin sonu acaba nereye kadar gidecek diye de düşündürüyor. İdeal hava koşullarında yapılan sürat denemelerinin elbette bir sınırı olacak, ancak bu rakam kaç?

490’nı geçen Bugatti, bir anda çıkıp Chiron’u 515 km/h’ye çıkartabileceğini söyledi. Neveda Çölü’nde gerçekleşmesi lazım olan bu hız duvarını, ilk önceliğinin güvenlik olduğunu öne sürerek yapmayacağını iletmişti…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum