Yatırım yapmaya başla!

Koenigsegg Agera RS 457 km/h ile Dünya Hız Rekorunu Koşuyor!Koenigsegg’in Bugatti savaşı için hazırladığı hiper spor otomobili Agera RS, en yüksek hız rekoru için kokpitinden bir video daha gösterdi. Hızlı süper spor otomobil, hafifletilen gövde yapısına yerleştirilen sapkın güçlerle, daha önce de dünyaya geçilemeyeceğinin mesajını vermişti.

Görünüşte Agera’nın bazı parçaları absürt gelse de onlardan her biri yüksek hızlarda otomobili yerde tutmaya çalışıyor. Koenigsegg, dünyanın en hızlı yasal yol otomobili olarak lanse ettiği aracında ilk başta aerodinamik yapının kusursuz olmasına çalıştı.

Top speed için konuşulan 457 km‘ye ulaşmak için motorla beraber ön hava girişleri, yan etek ve arka spoyler gibi öğelerin kusursuz olmasına yoğunlaşıldı. Özellikle sizlere rüzgarlıktan bahsetmek istiyorum. Yapılan hesaplamalarda Agera RS 250 km/h hız sınırına geldiği zaman rüzgar kanadı, aracın arka tekerleklerine 1 ton kuvvet uygulamaya başlıyor.

Peki rekor hıza ulaşıldığı anda sizce rüzgar kanadı ne kadarlık bir downforce bastırma kuvveti uyguluyordur ? Sanırım bu hesap daha yapılamamış!

Kısaca İsveçli markanın Bugatti ile olan çekişmesin de son noktaya geliniyor gibi.  Agera’nın 5.0L V8 motoruyla yaptığı 457 km hız rakamı onaylanmasa da bizler neler yapabildiğini en azından görmüş olduk.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum