Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kod Yazılım Şampiyonluğundan Dolandırıcılığa!

Kod Yazılım Şampiyonluğundan Dolandırıcılığa!

Kod yazılım şampiyonluğu bulanan Muzaffer S.Y ve beraberindeki iki arkadaşı Veysi A. ile Mustafa Ü. kontör sattıkları iddiasıyla bir internet sitesi kurdular. tlmerkez.com adlı internet sitesi o kadar rağbet gördü ki Google’da üst sıralarda kendine yer bulmaya başladı. Muzaffer S.Y’nin hazırladığı yazılım sayesinde siteden kontör almak için giren kullanıcılar kart bilgilerini yazdıktan sonra sistem kendini kilitliyor. Kullanıcılar kontör alamadıkları gibi aynı zamanda kredi kartı bilgilerini de kaptırıyorlardı. Elde edilen bilgileri ise Muzaffer S.Y ortağı olan Veysi A.’ya aktarıyor ve bunun karşılığında yüklü miktarda komisyon alıyordu. Gelen kredi kartı bilgileri sonrası ise Veysi A. oldukça yüklü miktarda teknolojik alet satın alarak değerlendiriyordu.

170 bin kişiyi dolandırdılar

Kurdukları tuzak kontör satış internet sitesiyle üç dolandırıcı, bugüne kadar toplamda 170 bin kişinin kredi kartı bilgisini ele geçirdiler. Binlerce kişinin hesabından ise yaklaşık olarak 3 milyon liralık vurgun yaptılar. Muzaffer S.Y, Veysi A. ve Mustafa Ü. sonunda yakayı ele verdiler. İstanbul Siber Polisi tarafından yakalandılar.

Yazılım şampiyonu olan Muzaffer S.Y’nin yakalanma hikayesi ise bir o kadar ilginç. Ele geçirdiği kredi kartlarından biriyle uçak bileti alan Muzaffer S.Y dolandırdığı kişinin kendi kredi kartından bir bilet alındığını ihbar etmesi üzerine, havaalanında İstanbul Siber Polisi tarafından apar topar gözaltına alınıyor. Yakalandığı sırada ise elinde bir çanta bulanan Muzaffer S.Y’nin çantasının içindeki evraklardan 10 bin kişiye ait kredi kartı bilgileri bulunuyor.

Sorguda her şeyi itiraf etti!

Muzaffer S.Y yakalanmasının ardından ifadesinde suç ortaklarının da yerini polise söylüyor ve diğer iki siber korsan da yakalanıyor. Google’ın bile üst sıralara taşıdığı korsan kontör sitesinin kurulma hikayesi de oldukça ilginç. Muzaffer S.Y sorgu esnasında sitenin nasıl kurulduğunu da açıklıyor. Veysi A. ile internette forum sitelerinde tanıştıklarını belirten Muzaffer S.Y, suç ortağıyla daha önce hiçbir araya gelmediklerini ve internet üzerinden iletişim kurduklarını, kendi kurduğu internet yazılımı sayesinde kullanıcıları dolandırdıklarını ve bu kişilerin bilgilerini e-posta yoluyla Veysi A.’ya aktardığını ifade etti. Eğitimini ve başarılarını böylesine kötü bir amaç için kullanmaktan pişmanlık duyduğunu belirten Muzaffer S.Y, ailevi ve maddi problemlerinden kaynaklı olarak dolandırıcılık yaptığını söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum