Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koch’un Politika Ağı Trump’ın Ticaret Savaşına Karşı Stratejisini Değiştirdi

Dünyanın en zenginlerinden olan Charles Koch’un politika ağı, önceki kampanyasının işe yaramadığıan karar verdikten sonra Trump’ın Çin’le ticaret savaşına karşı stratejisini değiştirdi.
Koch’un Politika Ağı Trump’ın Ticaret Savaşına Karşı Stratejisini Değiştirdi
HABER GİRİŞ

Kısa süre önce hayatını kaybeden milyarder David Koch‘un kardeşi olan liberter Charles Koch tarafından finanse edilen politik ağ, önceki kampanyasının işe yaramadığına karar verdikten sonra Başkan Donald Trump’ın Çin’ke ticaret savaşına karşı yeni bir strateji deneyecek.

Koch ağ liderleri Perşembe günkü açıklamalarında, Amerikalıların tarife mücadelesinde nasıl finansal sıkıntı yaşayabileceklerine dair reklam kampanyalarının umdukları gibi gitmediğini bildirdi. Kıdemli bir Koch görevlisi; “Argümanı biliyorsunuz, tarifeler satın aldığınız kamyonetin üzerine birkaç bin dolar ekliyor görüşü ikna edici değil” dedi.

New York’taki bir basın toplantısında konuşan yetkili, bunun Çin’in cezalandırılması gerektiğini düşünen insanlara nüfuz etmediğini vurguladı.

Koch Politik Ağ Yetkilisi Tarife ABD Tüketici Zarar Veriyor Görüşü işe Yaramayacak Yetkili, ağın ticaret politikaları üzerine haftalık odak grupları yürüttükten sonra bu sonuca vardığını söyledi. Kamuoyu araştırması sonucu desteklediği ayrıca belirtildi. Son dönemde yapılan bir Harvard CAPS/ Harris anketi, kayıtlı seçmenlerin yüzde 63’ünün gümrük vergilerinin sonucunda Çin’den daha fazla ABD’ye zarar vereceğine inandıklarını göstermişti.

Ne var ki yüzde 67’si Çin’in haksız ticaret uygulamaları konusunda dünyanın ikinci en büyük ekonomisiyle yüzleşmek gerektiğine inanıyordu.

Seçmen Çoğu Çin Uygulama Yüzleşmek Gerektiğine İnanıyor Koch ağının yetkilileri, örgütün yeni bir mesajla reklam kampanyası yapacağını söylese de bir ağ liderine göre bu mesajın ne olacağı henüz belli değildi. Yetkililer, seçmenlerin 2020 seçim döngüsü boyunca Koch’un halkın aktivizmine daha fazla odaklanmasını beklemeleri gerektiğini de belirtti. İlgili haberlerde ağın, ticaret savaşına karşı milyonlarca dolarlık halkla ilişkiler kampanyası ilk tarifelerin uygulandığı 2018’de başladığı bilgisi verildi.

Politik ağ yetkilisi de açıklamasında, geleceğini bildikleri tarifelerin zararları hakkında konuşmanın ve bu tür şeyler yapmanın ikna edeceğine bahse girdiklerini aktardı.

Koch Politik Ağ Strateji Değiştirecek“Ve bu konuda yanılmışız” ifadeleriyle de dikkat çekti. Liderler daha sonra “iki adım geri stratejisi” dedikleri şeyi tarif etmeye devam ettiler ve buna Trump yönetimiyle milletvekillerine Çin’le ticaret savaşını sonlandırmaları için çağrı yapacak 100 iş liderini bir araya getirmenin dahil olduğunu söylediler.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca en az 35 eyalette 100.000 aktivisti, Çin ile savaşta tarifeleri kullanmanın olası olumsuz etkileri hakkında eğitmeyi hedeflediklerini ve bu gönüllülerin daha sonra kongre liderlerine ulaşmalarını beklediklerini belirttiler. Ağ, bu aktivistlerin Capitol Hill’deki milletvekillerini yönetimin mevcut ticaret politikasına karşı durmaya ikna etmelerini umuyor. Koch kampanyasının son aşamasının ağa milyonlarca dolara mal olması bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.