Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Koç Holding Hisselerinde Hikaye ve Fırsat Var mı?

A1 Capital’den Üzeyir Doğan, son dönemde Yapı Kredi’nin satışıyla ilgili yapılan haberler kapsamında gündeme gele Koç Holding için değerlendirmelerini paylaştı.
Koç Holding Hisselerinde Hikaye ve Fırsat Var mı?
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem yapan yatırımcılar, dalgalı hareketlerin görüldüğü ve hisse, sektör bazlı ayrışmaların öne çıktığı süreçte hangi hisseleri seçmeleri gerektiğini anlamak için aracı kurumların ve uzmanların açıklamalarına kulak veriyor. Analistler, A Para’da Koç Holding’in geleceğini masaya yatırdı.

A1 Capital Genel Müdür Yardımcısı Üzeyir Doğan, haber akışı beklentileri nedeniyle Koç Holding’i (KCHOL) tercih edebileceğini belirtti ve Tab Gıda’nın satışını hatırlattı. Şimdi ise Yapı Kredi Bankası’nın (YKBNK) satışıyla ilgili gündemin olduğunu belirtti.

Üzeyir Doğan, “Koç Holding’in sattığı hiçbir hisseye bakmam” ifadelerini kullandı ve Koç Holding’in satışlardan gelecek parayla nasıl bir adım atacağının asıl mesele olduğunu vurguladı. Satışların sonrasında Koç Holding’e yarayacak bir işin ortaya çıkabileceğini kaydeden uzman, eğer halka açık bir şirketin alınırsa o şirkette çok büyük hikayelerin olabileceğini dile getirdi.

Bu sebeplerle Koç Holding’i portföyünde tutacağını ve riskini üstleneceğini belirten Doğan, haber akışları netleşene kadar portföyüde yüzde 10 – 20 oranında Koç Holding hisselerinin bulundurulabileceğini aktardı.

Neler Olmuştu?

Bazı kaynaklar Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkezli Abu Dhabi Bank’ın Koç Grubu’nun yüzde 20,22’sine sahip olduğu ve Yapı Kredi’nin yüzde 61,2 hissesini 8 milyar dolara satın almak için hazırlandığını belirtmişti.

GCM Yatırım Banner

Koç Holding, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ön görüşmelerin devam ettiğini, ancak kamuya duyurulması gereken bir nitelikte gelişmenin henüz gerçekleşmediğini duyurmuştu.

31 Mayıs saat 16.00 itibarıyla KCHOL yüzde 1,5 düşüşle 245 TL’den, YKBNK ise yüzde 2,9 düşüşle 33,2 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.