Yatırım yapmaya başla!

Koç Holding’in Son 5 Yıllık Yatırımları 38 Milyar Liraya Ulaştı!

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, katıldığı 33. Üst Düzey Yöneticiler Toplantısı'nda bazı açıklamalar yaptı.
Koç Holding’in Son 5 Yıllık Yatırımları 38 Milyar Liraya Ulaştı!

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, 33. Üst Düzey Yöneticiler Toplantısı’nda Türkiye ve dünya genelindeki duruma ilişkin önemli açıklamalar kaydetti. Koç Holding olarak belirsizliklerin oldukça fazla olduğu bir ortamda risk yönetimi yaptıklarını, bunun yanında değişim dinamiklerine de eşlik eden fırsatları değerlendirdiklerini ifade etti.

Şirket yatırımlarına da değinen Koç, son 5 yıl içinde 38 milyar TL yatırım gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Ömer Koç Şirket YatırımlarıKoç Holding olarak elde ettikleri cironun şu an Türkiye’nin milli gelirinin %8’ine denk geldiğini açıklayan Koç, holding bünyesinde bulunan şirketlerin Türkiye ihracatındaki payının %10 seviyelerinde olduğunu aktardı. 2019’un hem Türkiye hem de dünya genelinde ekonomik durgunluk yılı olduğunu söylerken, bazı politik gelişmelerde kaynaklı risklerin varlığından da söz etti. Tüm bunlara rağmen sonucun “memnun edici” olduğunu belirtti.

Türkiye ekonomisi için gereken gayreti göstereceklerini ifade eden Koç, kazanılanı ülke vatandaşlarıyla paylaşmayı kendilerinin bir görevi olduğunu söyledi. Türkiye’nin sıradan bir ülke olmadığını vurgularken Koç Topluluğu’nun da herhangi bir topluluk olmadığını ifade etti. Bu nedenle piyasada kısa vadede görülen oynaklıkların Koç Holding’in uzun dönemli hedeflerine engel olamayacağını belirtti.

Koç Holding, Türkiye’de ve dünyada yaşanan ekonomik ve siyasi tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye’nin sanayi sektörüne en fazla yatırım yapan topluluk konumunda kalmayı başarıyor.

Koç Türkiye Sanayisi YatırımKOÇ Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, sosyal medya kullanımının oldukça yaygın olduğu bu dönemde, atılan bir tweet ile dahi piyasaların alt üst olabileceğine değindi. Dünya ekonomisinde artık yeni ve alışılmadık kuralların rol oynadığını düşündüğünü belirtti.

2019’un hem dünya hem de Türkiye açısından zorlu bir yıl olduğunu ifade eden Çakıroğlu, oluşan belirsizlik ve tüm sıkıntılara rağmen yatırımlarını aksatmadıklarını ifade etti. Dijital dönüşüm projeleri sayesinde şirketin karlılığı, verimliliği, hızı, müşteri-çalışan memnuniyetini artırdığına işaret etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum