Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kobirate, Deniz GYO’nun Uzun Vadeli Kredi Notunu Yükseltti

Kredi derecelendirme kuruluşu Kobirate, Deniz GYO’nun kısa ve uzun dönemli kredi notu görünümlerini “olumlu” olarak açıkladı.
Kobirate, Deniz GYO’nun Uzun Vadeli Kredi Notunu Yükseltti
Son Güncelleme: 
Yorum

Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. 13.09.2021 tarihinde Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin kredi derecelendirmesini yaptı.

156 adet belge, bilgi, dosya ile firmanın resmi internet sitesinden alınan veriler baz alınarak yapılan değerlendirme sonucunda, Deniz GYO’nun uzun vadeli ulusal notu (AA-), kısa vadeli ulusal notu (A-1) olarak bildirildi. Not görünümleri ise “olumlu” olarak paylaşıldı.

Bu beklentinin şirketin kısa vadede notlarında bir artış olabileceğini işaret ettiği söylendi.
Deniz GYO Hisseleri %0,46 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Açıklamada, şirketin uzun dönemli yerel notunun yukarı yönde revize edilerek AA- olarak belirlendiği aktarıldı. Bu notun borçlular ve borçların diğer borçlar ve borçlulara kıyasla yüksek kredi kalitesini ifade ettiği bildirildi.

Aynı zamanda finansal yükümlülüklerini yerine getirmesi yüksek, ekonomik, finansal ve yönetimsel koşullardaki ani değişikliklerden etkilenme olasılığı düşük olması anlamına geldiği belirtildi.

A-1 olarak yukarı yönde revize edilen kısa vadeli yerel notun ise borçlular ve borçların diğer borçlar ve borçlulara kıyasla en yüksek kredi kalitesini ifade ettiği kaydedildi.

Kredi derecelendirmesi sonrasında çok fazla değişmeyen Deniz GYO hisseleri (DZGYO), günü artıda kapatmaya hazırlanıyor. Şirket hisseleri saat 17.47’de %0,46 yükselişle işlem görüyor.

2,19 liradan fiyatlanan hisseler, Pazartesi günü 2,14 – 2,23 arasında hareket etti. Haftalık değişimi %12,44, aylık %2,67 düşüşe işaret ediyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu