Yatırım yapmaya başla!

Kobi’lere Ücretsiz E-Eğitim Yolda!

Kobi’lere Ücretsiz E-Eğitim Yolda!

2014 yılından bu yana devam etmekte olan Kobi Kampüs eğitimi giderek genişliyor. İki yıl önce hayata geçirilen projeyle birlikte bilindiği üzere, birçok Kobi farklı alanlarda eğitimler almakta ve devlet desteğiyle birlikte bu eğitimlerini farklı projelere aktarabilme yeteneğine ulaşmışlardı. Bugünlerde ise temelleri iki yıl önce atılmış olan Kobi Kampüs eğitim projesi daha da genişliyor. Teknolojik gelişmeler ve çağın gerekliliklerinin göz ardı edilemeyeceğini belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kobi Kampüs projesiyle ilgili olarak bugün oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Işık, Kobi Kampüs projesinin temellerinin yaklaşık olarak iki yıl önce atıldığını belirterek, devlet ve Kobilerin birlikte oldukça önemli yeniliklere imza attıklarını söyledi. Kobi Kampüs projesini devlet olarak oldukça önemsediklerini belirten Işık, gelişen dünyada rekabet seviyesinin giderek arttığını ve Türkiye’nin buna uyum sağlamak zorunda olduğunu vurguladı. KOSGEB aracılığıyla Kobi ve girişimcileri rehberlik ve danışmanlık faaliyetleriyle de desteklemek istediklerini belirten Işık, bakanlığın bu konuda her türlü desteği verme amacında olduğunun altını çizdi. Açıklamalarının devamında ise Işık, ‘Kobi Kampüs’ projesinin genişletileceğini ve Nisan ayından itibaren artık Kobi’lere ücretsiz olarak uzaktan eğitimlerin verileceğini ifade etti.

“Kobi’lerin ihtiyaçları değerlendirildi”

Bakan Işık açıklamalarının devamında ise, bakanlığın KOSGEB’in bilişim altyapısını kullanarak Kobi kampüs eğitim portalını oluşturduklarını açıkladı. Daha fazla Kobi’ye doğru ve yararlı bir eğitim vermeyi amaçladıklarını belirten Işık, eğitim portalının denemelerinin yapıldığını söyledi. 2014 yılında bu uygulamaya ufak çaplı başlandığını belirten Işık, Kobi kampüs aracılığıyla binlerce girişimcinin uzaktan eğitim yoluyla sistemden yararlanabileceğini söyledi. Bu kapsamda Kobi’lerin ihtiyaçlarını değerlendirdiklerini belirten Işık, 15 farklı eğitim içeriğinin yaklaşık olarak 39 bin 600 liraya bakanlık tarafından satın alındığını açıkladı. Bugüne kadar deneme çalışmalarında 10 bin Kobi’nin en az bir kere giriş yaptığını belirten Işık, 4 bin 200 Kobi çalışanın ise eğitimlerden faydalandığını ifade etti.

“25 farklı e-eğitim dersi daha gelecek”

Bakan Işık, iki yıldır uzaktan eğitim alanındaki denemelerinden başarılı sonuçlar elde ettiklerini belirterek, 25 yeni farklı içeriğin daha satın alınacağını söyledi. Kobi’lerin eğitimlerden daha fazla yararlanmalarını istediklerini belirten Işık, yürütülen çalışmalarda son aşamalara gelindiğini ve Nisan ayından itibaren tamamen ücretsiz olarak uzaktan eğitim sistemine geçilebileceğini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum