Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

KLNMA’dan Stratejik Karar: Sermaye Artırımı için Başvurdu

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası bugün KAP üzerinden Sermaye Piyasası Kurulu'na sermaye artırımı için resmi başvuruda bulunduğunu açıkladı. İşte detaylar;
KLNMA’dan Stratejik Karar: Sermaye Artırımı için Başvurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. (KLNMA), 13 Şubat 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) Sermaye Artırımı başvurusu yaptığını duyurdu.

Banka KAP bildirisinde, mevcut 2 milyar 500 milyon lira olan çıkarılmış sermayesinin tamamının nakden karşılanarak yüzde 120 oranında artırılması planlandığı belirtti.

Söz konusu artışla birlikte banka çıkarılmış sermayeni 3 milyar lira artırarak 5 milyar 500 milyon liraya çıkarılmasını hedefliyor.

Banka, söz konusu sermaye artırımı için gerekli olan 3 milyar lira nominal değerli paylara ilişkin Taslak İzahname’nin onaylanması için SPK’ya başvurduğunu bildirdi.

Paratic Piyasalar Türkiye Kalkınma Bankası Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

KAP’ta yer alan bankanın adımının ardından, sermaye artırım sürecinin resmi olarak başlayacağı ve ilgili izinlerin alınmasının ardından sermaye artırımının gerçekleştirileceği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Borsa İstanbul’da KLNMA koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 198,77 oranında kazanç sağladı. Aylık yüzde 25,67 yükselen hisse bugün TSİ 13.55 itibarıyla yüzde 5,45 düşerek 36,42 liraya geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.