Yatırım yapmaya başla!

2020 Yeni Chevrolet Blazer Bir Pick-up Olsaydı?

Araç tasarımlarıyla her daim kendinden söz ettiren Kleber Silva'nın son Trailblazer pick-up çalışması!
2020 Yeni Chevrolet Blazer Bir Pick-up Olsaydı?

Amerikan SUV dünyasının tanınan isimlerinden Blazer, yeni nesliyle karşımıza çıkmasına çok az bir zaman kala fanstastik bir tiple bizlere gösterildi. Belirli bir süredir üretimi bekletilen Blazer’ın son hali, Camaro’yu yansıtıyordu. Duruşu tamamen sert bakışlar altında kurulan yakışıklı Amerikan, özel bir tasarımcıyla birlikte ticari bir araca dönüştürülmüş.

Değişime uğrayan araç modeli, Şangay’da gösterilen Trailblazer, Blazer’ın biraz daha kompakt haliydi. Keza aralarındaki boy farkından ziyade farklı taraflarda da versiyonlarda ayrımlar söz konusuydu. O zaman dijital ortamın araç değişim ustası Kleber Silva nasıl bir kamyonet yapmış inceleyelim.

En büyük Blazer, Silva’nın ilham kaynağı olmuş.

Bazılarımız eskinin verdiği o heybetli duruşun yok olduğunu savunsa da 13 yıl aradan sonra gelen SUV’un duruş biçimi mecburen modern dünya ile uyumlu olmak zorundaydı. Çizilen kamyonetin ön kısmına baktığımızda halen daha Camaro‘ya bakıyormuşuz gibi hissediyoruz. Kleber Silva, ince slim LED’ler ve aşağısında konumlu ana far ünitesini aynı şekilde nakletmiş.

Baktığımız bu kısımlar bizlere Fiat’ın Toro Pick-up‘ını hatırlattı. Onunda parçaları biçimsel olarak Blazer’a yakın. Devam ettiğimizde Kleber aslında petek desenli devasa ızgara dahil olmak üzere güzel olan noktaları değiştirme ihtiyacında bulunmamış.

Çalışmanın ilerleyen noktalarına gittiğimizde A sütun ile tavan farklı renkle alınmış. Tavan rayları Trailblazer’ın taşımacılık ruhuna katkıda bulunmuş. Ön çamurluklardan itibaren gelen koruyucu plastikler ve 5 kollu jantların Amerikan kamyonetin yeni haline çok iyi adapte olduğunu görüyoruz.

Sonraki işlem ise C sütunu keserek istenilen kamyonet tarzını oluşturmak olmuş. Ortaya çıkan kargo bölümü haliyle büyük değil ve kompakt bir aracın ölçülerinde. Gerçekten Chevy’nin yaptığını düşündüğümüzde ise aracın yatırımlarının konfor odaklı olacağını düşünüyoruz. Farklı bir araç bakışlarının usta isimlerinden Kleber Silva, üretimi duran VW Scirocco gibi araçların da gelecekteki alternatif tiplerini yapmıştı.

Peki Blazer’ın bu şekilde çıkarılma ihtimalini düşünürsek? Çıktığı zaman ortalama giriş modelinde 22.000 dolarlık fiyat etiketiyle beklenen Trailblazer’ın, karşımızdaki vücut tipi için markasının hiçbir zaman yeşil ışık yakmayacağını söyleyebiliriz. Zira bunun gibi bir kompakt boyutlarda bir kamyonet düşünürse de seçenekler bize göre daha farklı olacaktır. Silva’nın ustaca yaptığı bu Blazer Pick-up çalışmasını siz nasıl buldunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum