Paylaşım

Ateşte Kızdırılmış Bıçak ile Yapılan Etkileyici Deneyler

 

Bıçaklar günlük hayatımızın pek çok alanında önemli yer teşkil etmektedir. Evde, iş yerinde, dışarıda, fabrikalarda ve sayamayacağımız pek çok alanda bıçaklar hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Metalik yapısı sayesinde bıçaklar, yüksek ısı iletkenliğine sahiptir. İzlediğiniz görüntülerde ateşte kızdırılmış bıçaklar ile yapılan etkileyici ve ilginç denemeleri şaşkınlıkla tanık olacaksınız.

İzlediğiniz görüntülerde kızgın bıçağın, içinde yanıcı gaz bulunduran çakmağın üzerinde gezdirilme görüntülerine tanık oluyorsunuz. Yüksek sıcaklığa sahip bıçağın etkisi ile çakmağın alev aldığı görülüyor.

Son derece yanıcı bir madde olan ve silah teknolojisinin başlıca ham maddesi olan barut üzerinde kızgın bıçağın gezdirilmesi ile ortaya göz kamaştırıcı görüntüler çıkıyor. Açığa çıkan alevin büyüklüğü karşısında, yanıcı maddelerin ısıya karşı ne derece duyarlı olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Videoda izlediğiniz üzere bıçaklar, yoğun ateşin altında bir süre bekletilerek, kızgın hale gelmesi sağlanıyor. Son derece kızgın olan bıçaklar yaklaşık 1000 dereceye kadar ısıtılıyor. Şahit olduğunuz bütün gösteri de bundan sonra karşınıza geliyor.

Oldukça kızdırılmış bıçağın, tahta zemin üzerinde gezdirilmesi ile zeminin alev aldığı görülüyor. İçi su ile doldurulan ve buz haline getirilmiş bir Coca Cola şişesinin içinden çıkarılmış buz kütlesini görüyorsunuz. Buzun üzerinde kızgın bıçağın gezdirilmesi ile karşılıklı ve yoğun bir iletim olduğu görülüyor. Buzun, aşırı sıcak bıçağın etkisi ile kesilmesi ve bıçağın soğuması ile ilginç bir görüntü ortaya çıkıyor. Ayrıca bu etkileşim sırasında çıkan yoğun ve rahatsız edici ses kulaklarınızı fazlası ile rahatsız ediyor.

İlginizi Çekebilir :

Kızdırılan bıçağın erimemesi ve ateş karşısındaki yüksek dayanıklılığı oldukça yoğun bir ısı enerjisini taşımasına olanak sağlıyor. Bu enerji ile bıçağın üzerinde kullanıldığı maddeler, dikkat çekici değişimlere uğruyorlar.

Samsung Galaxy S6 Edge marka telefon üzerinde gezdirilen kızgın bıçak, telefonun özel olarak üretilmiş camını belirgin şekilde etkiliyor. Kızgın bıçağın telefon üzerinde daha da zorlanması ile cihaz tamamen çalışmaz hale geliyor.

Tavsiye Ediyoruz: Samsung Hakkında Bilmeniz Gereken 15 İlginç Bilgi

Metalik yapıda ve son derece dayanıklı olan bıçakların 1000 dereceye kadar ısıtılabilmesi, üzerinde uygulandığı malzemeler üzerinde dikkat çekici bir etki yaratıyor. Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan bıçakların, eşi benzerine az görülür deneyimlerde kullanılması ise biz izleyenlere görsel bir şölen yaşatmaktadır.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur