Yatırım yapmaya başla!

Dev Ton Balığına 3 Milyon Dolar Ödeyen Kiyoshi Kimura Yine Rekor Kırdı

Kiyoshi Kimura, Tokyo’nun yeni balık pazarında 3.1 milyon dolarlık rekor alımıyla gündeme geldi. Detaylar aşağıda;
Dev Ton Balığına 3 Milyon Dolar Ödeyen Kiyoshi Kimura Yine Rekor Kırdı

Kiyoshi Kimura, Japonya’nın yeni balık pazarında yapılan açık artırmada 3.1 milyon dolarlık (333.6 milyon Japon yeni) rekor alımıyla gündeme geldi. Bir suşi restoran zincirine sahip olan Kiyoshi Kimura, Japonya’nın kuzeyindeki prefektörlüklerden Aomori kıyılarında yakalanan 278 kg ağırlığındaki ton balığı için ödediği rakamla, yeni bir rekor kırmış oldu.

Kaldı ki bu rakam Kiyoshi Kimura’nın 6 yıl önce ödediği 1.4 milyon dolarlık rekor miktarın da iki katı seviyesindeydi. Mavi yüzgeçli orkinos için kendi rekorunu kıran Kiyoshi Kimura, daha sonra gazetecilere verdiği demeçte; “Orkinos çok lezzetli ve çok taze görünüyor ama çok fazla ödeme yaptığımı düşünüyorum” dedi.

Keza Kiyoshi Kimura, tutarın en fazla 30 milyon ila 50 milyon Japon yeni ya da en fazla 60 milyon Japon yeni olacağını düşünüyormuş.

Dev Ton Balığına 3 Milyon Dolar Ödenerek Yeni Bir Rekor KırıldıFakat açık artırma düşündüğünün aksine tahminlerinin 5 katıyla sonuçlandı. Cumartesi günkü etkinliğin, Tsukiji balık pazarının Tokyo 2020 Yaz Olimpiyatları için geçici park yeri sağlamak için kapatılmasının ardından Toyosu balık pazarındaki ilk Yeni Yıl açık artırması olduğu bilgileri de verildi.

Ayriyeten Kimura’nın 2017 yılına kadar tek bir balık için ödenen en yüksek fiyat rekorunu 6 yıl boyunca elinde tuttuğu da aktarıldı.

Dev Ton Balığı için Ödenen 3 Milyon Dolarla Rekor Kırıldı!Sonuçta o ödediği rakamla, satın aldığı orkinosun dünyanın en pahalı ton balığı olarak kayıtlara geçmesini sağlamıştı.

Fakat geçen yıl, en yüksel bedeli Kiyoshi Kimura değil, farklı bir balık restoranı zincirinin sahibi ödemiş, Kimura’nın rekorunu elinden almıştı. İlgili haberde, balığın bu kadar yüksek fiyata alıcı bulmasının ise iki farklı nedeni olduğu söylendi. Birincisi mavi yüzgeçli orkinos balığının artık zor bulunan bir türe dönüşmekte olduğuydu.

Zaten kaynaklarda da geçtiğimiz yıl Japonya’da tutulan orkinosların sayılarında ciddi bir azalma görüldüğü ve fiyatların da fazlasıyla artış gösterdiği yazıldı. Yüksek rakamın ikinci nedeni ise söz konusu etkinliklerin restoran zinciri sahipleri tarafından reklam yapmak amacıyla kullanılmaları olarak belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum