Yatırım yapmaya başla!

Kişisel Güvenliğinizi Geliştirebilmenizi Sağlayacak İnanılmaz Cihazlar

Kişisel Güvenliğinizi Geliştirebilmenizi Sağlayacak İnanılmaz Cihazlar

Günümüzde evimizi ve içindekileri davetsiz misafirlerden korumak için birçok etkileyici yöntem bulunuyor olmasına rağmen haddinden fazla teknolojik cihaz kullanıyoruz. Bu nedenle en az evimizi ya da arabamızı korumak kadar dijital bilgilerimizi de güvence altına almamız gerekiyor. Bugünün hırsızları da bizler gibi teknolojinin gücünden yararlanarak inanılmaz derecede hızlı ve farklı şekillerde online veri çalabiliyorlar.

Bazı hırsızlar oldukça şaşırtıcı yöntemlerle kişisel verilerinize ulaşıp, ruhunuz bile duymadan banka hesabınızdan tutun da kimlik bilgilerinize kadar sahip olduğunuz hemen hemen her şeyi elinizden alabilirler ve sizler de bunun farkına ancak iş işten geçtikten sonra varabilirsiniz. Teknolojiden güç alan davetsiz misafirleri kendi silahlarıyla vurmamız gerekiyor. Bu nedenle de her zaman için sahip olduğunuz cihazları koruma altında tutmamız gerekiyor.

Elbette ki teknolojik cihazları koruyabilmek için devasa bir koruma kalkanı taşımak mümkün değil. Ancak piyasada yeni yeni satışa sunulan bazı aygıtlar, sizleri hem bu dertten kurtarabilir hem de kişisel güvenliğinizi daha da fazla geliştirebilir. Dilerseniz, online bilgilerinizi ve sizleri tamamıyla savunabilecek bu kullanışlı gereçlerin neler olabileceklerine ve nasıl faydalar sağlayabileceklerine birlikte bir göz atalım.

İşte, karşınızda kişisel güvenliğinizi geliştirebilmenizi sağlayacak inanılmaz cihazlar:

Apricorn Aegis Secure Key 3.0

Apricorn Aegis Secure Key 3.0Eğer oldukça önemli bilgileri içeren dijital dosyalar üzerinde çalışıyor ve daha sonra bu dosyaları bilgisayarınıza veya depolama alanıza kaydediyorsanız, bazı güvenlik riskleriyle karşılaşabilirsiniz. Mesela laptoplarınız veya tecrübeli bilgisayar korsanları tarafından dosyalarınız çalınabilir. Peki, bu tarz dijital dosyaları güvenli bir şekilde düzenlemek veya gönderebilmek için nasıl bir araç kullanılmalı? Apricorn Aegis Secure Key 3.0 aradığınız cevap olabilir. Bu flash bellek küçük bir cihaz olmasına rağmen, güvenlik açısından oldukça mühim bir aygıttır. Sadece belirlemiş olduğunuz 7 ila 16 rakamdan oluşan alfa nümerik bir kod girilerek bilgilere ulaşılabilir. Donanım veya yazılım kod kırıcılarına karşı da dayanıklı bir yapıya sahip olan bu flash bellek, suya ve toza karşı da direnç gösterebiliyor. Piyasada bulunan her işletim sistemi ile uyumlu bir şekilde çalışabilen bu cihaz, 8 ila 480GB depolama seçenekleriyle satışa sunuluyor.

Slient Pocket RFID Wallet

Slient Pocket RFID WalletKredi kartınızın veya kimlik bilgilerinizin bir cihaz kullanılarak sizlere temas dahi edilmeden çalınabilmesi, kulağınıza Görevimiz Tehlike veya James Bond filmlerinden fırlamış bir komplo teorisi gibi gelebilir. Ancak ülkemizde de kullanıma geçecek olan modern kimlik kartlarında ve kredi kartlarında RFID (Radyo Frekansı Tanımlama) adında bir çip bulunuyor. Bu çip bünyesinde sizlere ait bütün kişisel ve önemli bilgileri barındırıyor. Son zamanlarda bazı telefonların özellik kısmında da bulunan NFC (Yakın Alan İletişimi) kullanımı bazı zamanlar sizlere fayda sağlamayabilir. Yakın mesafenizde bulunan bazı profesyonel hırsızlar küçük bir el aygıtı kullanarak kişisel bilgilerinizi tarayıp kaydedebilirler. Ancak her kılıcın bir kalkanı da vardır. Slient Pocket RFID adı verilen bu cüzdan, manyetik bir mühür veya imza patentini kullanarak herhangi bir kablosuz sinyali engeller ve hem RFID çipi hem de cihazlarınızı dışarıdan gelecek siber saldırılara karşı korur.

GELECEĞE IŞIK TUTAN AKILLARA ZARAR TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ İÇİN TIKLAYIN.

Vysk EP1 Privacy Charging Case

Vysk EP1 Privacy Charging CaseGünümüzde hemen herkesin elinin altında en azından bir akıllı telefon bulunuyor ve muhtemelen bu cihazlarla ilgili mahremiyet ve batarya gücü sizleri de endişelendiriyordur. Neyse ki Vysk EP1 adı verilen şarj kılıfı her iki sorunu da ortadan kaldırıyor. Şimdilik sadece iPhone modelleri için üretilen bu kılıf öncelikle telefonunuzun içinde bulunan bilgilerin, fotoğrafların, videoların ve mesajların çalınmasını önlüyor. Genellikle güvensiz bir Wi-Fi ağına bağlanıldığında yaşanılan bu can sıkıcı durumlar, bu cihaz sayesinde son buluyor. Ayrıca şarj sıkıntısını çokça yaşadığımız bu zamanlarda, Vysk EP1 şarj kılıfı tamı tamına %120’lik bir ekstra batarya gücü de sağlıyor. Bu güce ulaşabilmek için herhangi bir güç kaynağına yakın bir yerde olmanız yeterli olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum