Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kırmızı Mercimek Alım Fiyatlarına Artış Yapıldı!

Hasat başlangıcı olan Mayıs’tan bugüne piyasa değerlendirilmesi yapıldığı söylenen kabuklu kırmızı mercimek için alım fiyatı yükseltildi.
Kırmızı Mercimek Alım Fiyatlarına Artış Yapıldı!
HABER GİRİŞ

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO); üreticilerin lehine düzenleme yapıldığını söyleyerek kabuklu kırmızı mercimeğin alım fiyatının ton başına 14 bin lira olarak karar verildiğini duyurdu.

Üreticilerin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından aldığı mazot, gübre, sertifikalı tohumluk ve fark ödemesi desteklerinin devam edeceği de belirtildi. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı üreticilerin belgelerinde bulunan üretim miktarının tamamının satın alınacağı, verilen bilgiler arasında yer aldı.

Alımlar Randevulu Sistem ile Haftanın 6 Günü Yapılacak

Ürünün TMO’ya tesliminden itibaren en geç 10 gün içerisinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılacağı vurgulanarak önceki yıllara nazaran geçici alım merkezlerinde Hizmet Bedeli kesintisi yapılmayacağına dikkat çekildi.

Üreticilerin uzun süre beklemelerini önlemek amacıyla randevu alımlarının TMO’nun ilgili web adresinden yapılabileceği gibi bunun yanında başmüdürlükler, şube müdürlükleri ve ajans amirliklerinden de yararlanılabileceği belirtildi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Ayrıca kırmızı mercimek alımlarının Pazar günleri hariç haftanın altı günü yapılacağı bildirildi.

Kırmızı Mercimek Alım Görsel
KAYNAK: TMO

TMO kendi sitesinden yaptığı duyuruda, üreticilerin mağduriyet yaşamaması için tahıl alımlarının Bayram ve tatil günlerinde de devam edeceğini bildirdi.

Bakanlık; “Yeni hasat döneminin ülkemize, milletimize hayırlı ve bereketli olmasını dileriz.” diyerek duyurusunu sonlandırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.