Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kirişci’den 10 Bin Kişiye İstihdam Müjdesi

Bakan Kirişci duyurdu. Kurulacak dünyanın en büyük jeotermal ısıtmalı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, 10 bin kişiye istihdam fırsatı yaratacak.
Kirişci’den 10 Bin Kişiye İstihdam Müjdesi
Yorum

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, dünyanın en büyük jeotermal ısıtmalı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için müjdeyi verdi.

Bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, dev projenin Balıkesir’de kurulacağını açıkladı. Kirişci’nin aktardığı bilgilere göre OSB’de 8 bin dekar alanda yıllık 250 bin ton sebze üretilecek ve 10 bin kişi istihdam edilecek.

Aynı zamanda proje, rüzgar enerji santrali (RES), Güneş enerji santrali (GES) ve biyokütle enerji üniteleriyle desteklenecek.

Tarıma Dayalı İhtisas OSB, Hayvansal veya bitkisel üretim yapan işletmelerin ve bu işletmelerde üretilen ürünlerin işlenmesine yönelik sanayi tesislerinin yer aldığı mal ve hizmet üretim bölgesini ifade etmektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın sitesine göre bugüne kadar bakanlık tarafından 15 TDİOSB’ye tüzel kişilik kazandırılmıştır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu