Yatırım yapmaya başla!

Kim Jong-Un’un Kız Kardeşi Güney Kore Yolcusu: Buzlar Eriyor mu?

Tartışmalı lider Kim Jong-Un’un kız kardeşini Güney Kore’ye göndereceği yönündeki bilgiler olay oldu. İşte iki ülke arasındaki buzların hızla eridiğini gösteren haberin ayrıntıları;
Kim Jong-Un’un Kız Kardeşi Güney Kore Yolcusu: Buzlar Eriyor mu?

Güney Kore ile üvey kardeşi arasındaki gerilim, yaşanan olumlu gelişmelerle hızla azalıyor. Geri daha birkaç ay önce Güney Kore’nin 2 tonluk füzesi ile Kuzey Kore’yi haritadan silebileceği yönündeki haberlerle karşılaşmıştık ama görünen o ki iki ülke arasındaki soğuk savaş nihayete eriyor.

Zira Kim Jong-Un’un kız kardeşi Kim Yo-Jong, Seul’da düzenlenecek Kış Olimpiyatları heyetinde yer alacak. Haberin bu kadar önemli olmasının nedeni ise daha önce Kim Jong-Un’un ailesinden hiç kimsenin Güney Kore’ye gitmemesi.

2018 Kış Olimpiyatları için Güney Kore’ye gönderilmesi planlanan kız kardeş, aksilik çıkmadığı takdirde tarihte bir ilke imza atacak.

Kim Jong-Un Kız Kardeşini Güney Kore'ye GönderecekÇünkü 1953’teki Kore Savaşı’nın ardından ülkeyi ziyaret eden hiçbir yönetici ya da aile üyesi olmamıştı. Şimdi yapılan açıklamaya göreyse 1987 doğumlu Kim Yo-jong, 22 kişilik heyetin üyeleri arasında yer alacak.

2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları heyetinin başında ise Kuzey Kore meclis Başkanı Kim Yong-nam yer alacak.

2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları'nın Heyetinde Kuzey Kore yetkilileri Yer Alacakİlaveten; heyete Kuzey Kore Ulusal Spor Rehberlik Komitesi Başkanı Choe Hwi ve iki ülke arasındaki ilişkilerden sorumlu dairenin başkanı Ri Son-gwon da katılacak. Sonuçta; bu gelişmeler iki ülkenin arasındaki gerilimin epey azaldığı yönünde yorumlandı.

Kaldı ki Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nden geçen ay yapılan açıklamaya göre iki ülke arasında anlaşma sağlanmıştı.

Kim Jong-Un'un Kardeşinin Güney Kore Ziyareti Bir İlk OlacakBuna göre Güney Kore ile Kuzey Kore Kış Olimpiyatları’nda aynı bayrak altında yarışmasına karar verilmişti. Kim Jong-Un’un kız kardeşinin de ülkeye gitmesiyle, aradaki buzların daha kolay eriyeceği söyleniyor.

Sonuçta; Kim Yo-jong’un Kuzey Kore liderinin en yakınlarından ve en çok değer verdiği kişilerden biri olduğu biliniyor. Ve onu Kuzey Kore heyetiyle birlikte Güney Kore’ye yollayacak olması, her iki ülke için de büyük önem arz ediyor. Cuma günü başlayacak ve üç gün sürecek ziyaretler sırasında, gerginliklerin sona ermesi için de görüşmeler yapılacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum