Yatırım yapmaya başla!

Kim Jong Un’u Ayarsız Tepkileri Steroid Kaynaklı mı?

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile ilgili öne sürülen iddialar tüm dünyanın dikkatini çekti. Zira “kaçık liderin” bu hale gelmesinin nedeninin steroid olduğu söyleniyor!
Kim Jong Un’u Ayarsız Tepkileri Steroid Kaynaklı mı?

ABD ve Kuzey Kore arasındaki gerginlik her geçen gün biraz daha artıyor. Ülke zaten karışık bir durumdayken, Kim Jong Un’un açıklamaları tansiyonu daha da yükseltiyor. Donald Trump ile Kim Jong Un arasındaki güç gösterisi tüm hızıyla devam ederken, Kuzey Kore’nin ABD’ye savurduğu balistik füzeleri tehditleri, tüm dünyayı endişelendiriyor. Ekonomisi dünyasını da etkileyen Kuzey Kore Krizi, piyasalardan da milyarlarca doların buharlaşmasına neden olmuştu.

Kim Jong Un ve Kuzey Kore arasındaki kriz yüzünden, dünya borsaları 2017’nin en kötü haftasını yaşamıştı.

Dünya borsaları 2017’nin en kötü haftasını yaşamıştı

Ayrıca yaşanan gelişmeler, altın fiyatları kazançlarını yükseltmiş ve iki ayın en yükseğine ulaştırmıştı.

Peki, tehditkar ve saldırgan tavırlarıyla tüm dünyanın dikkatini çeken Kim Jong Un, neden böyle davranıyor?

Kim Jong Un, neden böyle davranıyor?[

Liderin açıklamalarına göre birinci neden, Kim Jong Un’un güç gösterisi yaparak devrilme tehlikesini ortadan kaldırmak istemesi. Çünkü sonunun Saddam Hüseyin gibi devrik liderlere benzemesini istemiyor. İkincisi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin 1 milyar dolarlık yaptırımından kurtulmak. Bunların yanında, ABD güçlerini Güney Kore’den çıkarmak ve Kore Savaşı’nı resmi olarak bitirmek.

Ama işin ilginç tarafı şu ki Kim Jong Un’un saldırgan tavırlarının altında yatan bir başka sebep daha var.

Kim Jong Un’un saldırgan tavırlarının altında yatan neden.

Nitekim geçtiğimiz günlerde The Sun gazetesinde yer alan habere göre Kim Jong Un’u delirten şey, kullandığı ilaçlar!

Zengin hastalığı olarak da bilinen gut hastalığından kurtulmak isteyen Kim Jong Un, uzun süredir steroid tedavisi görüyormuş.

Kim Jong Un, uzun süredir steroid tedavisi görüyormuş.

Sonuçta; steroidin hem fiziksel hem de zihinsel açıdan kişiye ne kadar zarar verdiğini hepimiz biliyoruz. Kaldı ki geçtiğimiz günlerde komaya giren Rich Piana da bunun örneklerinden bir tanesi.

İsviçre’deki öğrencilik yıllarında peynire aşık olduğu söylenen Kuzey Kore lideri, bu tutkusu yüzünden gut hastalığına yakalanmış.

Kuzey Kore lideri, peynir tutkusu yüzünden gut hastalığına yakalanmış

Ve uzmanlara göre, Kim Jong Un’un yeni bir dünya savaşına yol açabilecek davranışlarıyla olur olmaz anlarda silahına sarılması gibi tavırları steroid tedavisinden kaynaklanıyor. Çünkü steroid kullananlar huzursuz ve agresif olurken bazen deliliğe meyledebiliyor.

Adolf Hitler hakkında da benzer bir iddia ortaya atılmış, faşist liderin kişisel doktorunun mektuplarına bakılarak hazırlanan belgeselde 80 çeşit ilaç aldığı söylenmişti. Sonuçta; gerçek neden bu mudur bilinmez ama umarız Kim Jong Un yakın zamanda daha aklıselim düşünmeye başlar…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum