Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu Kalıcı Yaz Saati Uygulamasına Tepki Gösterdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kış saati uygulamasına geçilmemesine tepki göstererek gün ışığından korktuklarını iddia etti. Detaylar haberde;
Kılıçdaroğlu Kalıcı Yaz Saati Uygulamasına Tepki Gösterdi
HABER GİRİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün resmi Twitter hesabından yaz saati uygulamasındaki kalıcılığa videolu paylaşımla tepki gösterdi. CHP lideri, “Türkiye’nin sabahları aydınlık olacak. Sabredin, çok az kaldı.” diyerek seçime az zaman kala dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu, “Sevgili halkım.” diyerek başladığı videosunda kış saatine geçilmeyerek Türkiye’nin sabahın karanlığına boğulduğunu savundu. Çocukların da karanlığa hapsedildiğine işaret ederek, “Bu karanlıkta, bu yollara düşen; göz göze, kalp kalbe, el ele vermeye çalışan insanlarımız…” dedi.

Kalıcı Yaz Saati Uygulaması Bir Trajedidir

Kalıcı yaz saati uygulamasının bir trajedi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Bu saraylıların her şeyden korkmasına alışmıştık da gün ışığından korkmaları neyin nesidir, Allah aşkına?” ifadelerini kullandı.

Bu uygulamanın kalıcı olarak devam etmesine hayret ettiğini söyleyerek, durumu cehalet olarak nitelendirdi. Bahsini geçirdiği cehaletin üreteceği sonuçlar hakkında rapor hazırladığınınsa bilgisini verdi.

Kişileri Biyolojik Saatte Uyaran Gün Işığıdır

İnsanların biyolojik saatte en önemli uyaranının gün ışığı olduğunu paylaşan Kılıçdaroğlu, gün ışığının bir sinyal olduğunu kaydetti. Gün ışığı sinyali ile fizyolojik süreçleri kontrol eden çeşitli hormonların üretime başladığını ekledi.

GCM Yatırım Banner

Gün ışığı sinyalinin engellenmesi ile hastalıkların oluşabileceğinin altını çizdi. Bu yapılanın ise bozulmuş biyolojik ritim, nörolojik hastalıklar, diyabet, kardiyovasküler hastalıklar ve kanser gibi hastalıklar için önemli bir risk teşkil ettiğini ileterek şöyle konuştu;

“Bunlar rapor mapor bilmez, okumazlar. Kalpleri gibi zifiri karanlığa mahkum ettiler Türkiye’yi. Bunu hemen ama hemen mutlaka düzelteceğiz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.