Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kılıçdaroğlu, İktidar Olurlarsa İlk Yapacakları Şeyi Duyurdu

Kemal Kılıçdaroğlu, Kilis’te açıklamalarda bulundu ve Millet ittifakı olarak iktidar olduklarında ilk yapacakları icraatı paylaştı. İşte detaylar;
Kılıçdaroğlu, İktidar Olurlarsa İlk Yapacakları Şeyi Duyurdu
HABER GİRİŞ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kilis Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti ve açıklamalarda bulundu. Kentin bazı sıkıntılarının olduğunu ve bu durumun farkında olduklarını belirtti. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorununun bulunmadığını, sorunları çözerken akıl ve mantıkla hareket etmek gerektiğini vurguladı.

Kılıçdaroğlu, “Ankara’da oturup ben sorunu çözeceğim demek doğru değil. Zaten öyle olsaydı Türkiye bu kadar büyük sorunlarla karşı karşıya kalmazdı.” dedi.

“İlk Yapacağımız İş Suriye ile Görüşmek”

Resmi verilere göre Kilis’te yüzde 38 oranında sığınmacı bulunduğunu ancak bunun daha yüksek olduğunu düşündüklerini belirtti. Sığınmacı sorununun çözülmesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, Millet ittifakı olarak iktidar olurlarsa ilk yapacakları işlerden birinin Suriye’nin meşru yönetimi ile görüşmek olduğunu vurguladı.

Türkiye’de sığınmacı sayısının 4-4,5 milyon olduğunu, bunu herkesin bildiğini paylaştı. Suriye ile görüştükten sonra kendi vatanlarına gidecek olanlara evlerinin yollarını, okullarını, kreşlerini ve hastanelerini yapmaları gerektiğini aktardı.

“Avrupa Birliği Fonlarıyla Yapacağız”

Genel Başkan, “Bunları nasıl yapacağız? Avrupa Birliği fonlarıyla, bizim müteahhitlerimiz yapacak.” Şeklinde konuştu.

GCM Yatırım Banner

Avrupa Birliği’nin (AB) “Siz açık olursanız, harcadığınız parayı nereye ne kadar harcadığınızın hesabını bize verirseniz biz size bu parayı veririz.” dediğini ifade etti.

“Bir Düzen İnşa Edeceğiz”

Bölgenin en güçlü ülkesinin Türkiye olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin dominant olarak bölgede bütün ekonomik gelişmeleri yönlendirebileceğini söyledi.

Irkçılık yapmadıklarını, herkesin kimliğine sahip çıktıklarını ve Türkiye’nin itibarını düşündüklerini vurguladı.

Kılıçdaroğlu,” Böyle insanları otobüse bindirdik, zorla göndermeyi de yapmıyoruz. Göndereceğimiz insanın can ve mal güvenliğini sağlıyoruz.” dedi. Bu projenin gerçekleşmesinin kolay olmayacağını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın