Yatırım yapmaya başla!

Kia Yeni Seltos için X-Line Trail Attack ve X-Line Urban Konseptlerini Hazırladı!

Kia'nin bir süredir geliştirilen SUV aracı Seltos'un her türlü yol şartlarına uygun olduğunu gösteren iki konsepti tanıtıldı.
Kia Yeni Seltos için X-Line Trail Attack ve X-Line Urban Konseptlerini Hazırladı!

2019 LA Auto Show ile birlikte Kia, en yeni Seltos SUV modelini tanıttı. Kompakt geçit araçlarında beğenilecek hatlarla gelen 4×4’ün sonrasında gösterilen konseptleri daha fena duruyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında objektiflere takıldıktan sonra henüz yeni tanıtımı gerçekleşen Seltos, orantılı duruşu ve pratik yapısıyla müşterilere sunulacak. Fuar alanını renklendirmek adına yapılan Seltos X-Line Trail Attack ve X-Line Urban, doğa tutkunlarına göre giydirilmiş.

Üretim modelleri üzerine oturtulan konseptler, bir arazi aracının ve zor şartlarda bir insanın ihtiyacı olan donanımlara sahip. Standart Seltos alıcılarının bize kalırsa firmadan olmasa da özel modifiyecilerden bu tip araç istekleri olabilir. Gelin bu sıra dışı kompakt SUV’un nasıl arazi tiplerine dönüştürüldüğüne bakalım.

Güzel hatlara sahip aracın sonraki çalışma mantığı etkileyici.

Yeni Kia Seltos X-Line Urban Konseptİlk olarak Seltos X-Line Urban‘a bakacak olursak; özel gri bir boyayla gelen araca, altın sarısı ile turuncu renkle  boyanmış parçalarla dikkat çekilmeye çalışılmış. Ekstralarda ön tampon koruması, turuncu kelepçelerle sabitlenerek, tam altındaki alt koruma parçası sarı olarak ele alınmış.

Tavana sepet yerleşimi yapılarak geceleri çok işe yarayacak büyük çaplı dört adet lamba monte edilmiş. Yan tarafa geçtiğimizde 8 x 17 inç jant şekilleri arazi koşullarına hazırlanışı ima ediyor.

Seltos, şehir içi kullanımlara uygun bir araçtır. X-Line Urban’ın amacı o olmadığı için zemin yüksekliği standartından 51 mm kadar daha yüksekte. Kaputunun altında 175 beygir ve 264 nm torkluk 1.6L motor bulunuyor. DCT şanzımanla yapılacak aktarımlar, tork vektörlü elektronik kontrollü AWD sistemiyle eş zamanlı çalışacak.

X-Line Urban’ın biraz daha farklı hali olarak X-Line Trail Attack hazırlanmış.

Yeni Kia Seltos X-Line Trail Attack KonseptiX-Line Trail Attack, diğerine göre biraz daha fazla off roada yatkın duruyor. Bu sefer donanımlar biraz daha artırılarak, tampona aracı çamurlardan çekip alacak vinç yerleştirilmiş. Tavanda X-Line Urban ile aynı sepet ve ışık düzeni var.

Süspansiyon sistemine yapılan müdahalelerle aracın yerden 51 mm yükseltilmesi sağlanmış. Arazi lastiklerinin jant boyutları yine 8 X 17 şeklinde.

Motor kısmında bir değişim yok. X-Line Trail Attack da 7 ileri otomatik şanzımanla aktarımların yapıldığı 1.6L dört silindirli turbo şarjlı motora sahip. Son konseptin gücü, eşit şekilde dingillere aktarılması için merkezi diferansiyel kilidinden yardım alınmış.

KMA Başkanı Michael Cole, “Seltos, Kia’nın sert ve sağlam SUV dizisine heyecan verici bir ektir. Fakat Kia markası her zaman geleceğe bakıyor ve köşede ne bekleyebileceğini göstermeye istekliyiz. Bu yeni kavramlar, yaratıcı meyve sularının akmasını sağlamak ve nihai Seltos’un ne olabileceğini göstermek içindir.” dedi.

Kia, Seltos üretiminin 2020 yılın yapılarak, ilk çeyreğinde satışa sunulacağını söyledi. Konseptlerin gerçekten üretilip üretilmeyeceğini soranlara ise şu anda bu ikili için bir üretim planının olmadığını söyledi. Ancak diğer modellerde ki bunlar Stinger Sport GT ve Telluride SUV Concept için üretilmeyecek diye bir yaklaşıma rastlamadık.

Sonuç olarak Kia’nın Seltos üzerinde yaptığı konsept geliştirmeleri ile verilmek istenen mesaj, “bizim her alandaki araçlarımız çok sağlam ve aklınızdaki zorlu şartlara karşı Seltos gibi kompakt bir aracı kullanabilirsiniz” demek isteniyor. Sizce araçlar nasıl olmuş?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum