Yatırım yapmaya başla!

Kia Yeni Küçük SUV’unun Taslak Resimlerini Yayınladı!

Kia'nın bitmeyen SUV ve CUV ataklarının sonuncusu geliyor. Küçük bir yapıda olacak yeni model, dış tasarımıyla genç kesim insanı hedefliyor.
Kia Yeni Küçük SUV’unun Taslak Resimlerini Yayınladı!

Hyundai ve Kia her sınıfa özel SUV çalışmalarına devam ediyor. Kardeş şirketlerin son zamanlarda yüksek sürüşlü araçlar klasmanına kazandırdıklarının sayısı sürekli artıyor. Otomotivin yaşadığı küresel sıkıntıların aksine  Hyundai, Kia, Toyota, PSA gibi markalar, gelecekleri için sağlam temeller atıyorlar. Bunların yanında güç kaybeden dev markalar da satılıyor. En yakın örneklerden birisi de PSA’nın Jaguar-Land Rover’ı satın alma girişimi!

Konumuza dönecek olursak; Kia, ezberlediğimiz kalıplaşmış yüz hatlarına sahip sanırız en küçük SUV aracını çıkarmak için hazırlıklara başladı. Niro veya Stonic’ten de küçük olur mu bilemiyoruz. Aslında sadece “mini SUV” dememiz daha mantıklı olacaktır. Detaylara buyurun beraber bakalım.

Kia, insanların uzaklaştığı A ve B sınıf araç alternatiflerine, bu gibi küçük SUV’ları yerleştiriyor.

Koreli şirket Mart ayında gerçekleşen Hindistan Show’unda SP ve Masterpiece adında hacimli SUV modellerini göstermişti. Hatta buradan SP SUV’a bakarak, şekillerde ne kadar Ranger Rover Velar odaklı gidildiğini görebilirsiniz.

Markanın son gönderdiği eskiz resimlere baktığımızda Masterpiece konseptinden yola çıkıldığı ve ona benzetilmek istenildiğini anlıyoruz. Yeni mini SUV’un ön hatlarına gözlerimizi çevirdiğimizde, estetik çizgiler eşliğinde giden, dörtlü LED düzeninin yerleştirildiği, aydınlatma düzenine dikkat çekilmek istenmiş.

Keskin hatların çokluğu aracın çekicilik açısını yükselttiği gibi Kia’nın kaplan burun panjur stillerinin de, her gelen yeni modelde son halinin gösterildiği de dikkatimizden kaçmıyor.

Koreli markanın en büyük 4×4 SUV kavramı Telluride‘yi farklı şekilde değerlendirirsek, yeni çıkacak bu model dahil olmak üzere modellerin hepsinde sportiflik benimsenmiş. Masterpiece odaklı gidilen çalışmada, tamponların yine bütünleyici olduğunu ve derinlik verilen kısımlarına dik LED’lerin koyulduğunu görüyoruz.

Konseptin yuvarlak hatların belli olduğu, daralan bir arka yapı verilmiş.

Muhtemelen genişleyerek gelen arka bölümünden dolayı “Hyunda Venue kadar kabin dar olamayacak” denildi. Klasik stillerden uzak stop farları, ortadan geçirilen krom çubukla birlikte güzel havalar veriyor. Tamponla beraber kazandığı geniş duruş pozisyonu, Kia SUV modelini diğerlerinden farklı göstermiş.

Aracın çiziminden sorumlu Kia Motors Corporation’ın stil başkanı Byung Chul Juh, “Şehirden kırsal kesime kadar her yerde göze çarpan bir araba yarattık. Sağlam ve sportif tasarımı, dünyadaki pazarlardaki genç alıcılara evrensel olarak uygun olan çok çeşitli özellikler ve teknolojilerle eşleşecektir. Yeni küçük SUV’miz, sınıfında başka hiçbir otomobilin uyuşmayacağının bir önerisidir.” dedi.

Ne zaman ve nerede tanıtılacağı bilgileri verilmese de Kia’nın planının 2019 yılının ikinci yarısında aracını ilk olarak Kore’de satışa çıkarmak. Ve kendi ülkesindeki satışlarının hemen ardından tüm dünyaya gönderimlerinin yapılacağı söylendi. İsmi belli olmayan Kia aracı hakkında verebileceğimiz bilgiler bunlar. Farklı detaylar elimize ulaştıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum