Yatırım yapmaya başla!

VW’den Sonra Kia’da 2019 Yılında Dizel + Hibrit Kavramına Geçiyor!

Kia, Niro ile tamamı elektrikli araç dünyasında atak yaparken, şimdi de VW mantığı ile dizel motorlarına melez desteği getiriyor!
VW’den Sonra Kia’da 2019 Yılında Dizel + Hibrit Kavramına Geçiyor!

Kimi üretici fosil + yağ yakma olaylarına tamamen veda etmeye çalışırken, kimileri de bunun üzerine daha fazla gelişmeler sunuyor. Alternatif yakıt hücrelerinin doğaya zehirli gaz salınımı adına çok kısa bir süre zarfında inanılmaz boyutlara geldiğini dünyaca gördük. Durumu en başta farkeden ve otomotivin hangi yöne gideceğinin analizini iyi yapanlar öncü olarak hayatına devam ediyor. Hibrit melez motorda Toyota öncülük yaparken, tamamı elektrikli lüks araç klasmanında da Tesla ipi göğüslemiş durumda.

Bunların dışında dizel motorları yüzünden başına milyar dolarlık belalar açan VW, geçtiğimiz haftalarda dizelin söylendiği gibi erken zamanlarda bitirilmeyeceğini dile getirmişti. Ve üzerine hızlı bir şekilde dizel + hibrit kavramını ortaya çıkarmıştı. Durumun aynısı şimdi Kia için de geçerli olacak.

Kia’da Dizel ile Elektriğin Buluşturması Sportage ve Ceed Modellerinde Olacak

Kia'da Dizel ile Elektriğin Buluşturması Sportage ve Ceed'de OlacakCO2’nin daha az salınımı için verilen uğraşlara Koreli firma da katılmış oldu. Farkettiğimiz bir şey var o da dizellerin son 2 yıldır inanılmaz derecede geliştirilmiş olması. Yakıt ekonomisi yönünden daha da avantajlı hale getirilip, bunun da üzerine elektrik devreye alınıyor.

Ülkeler motorin yakıtını birer birer yasaklarken Kia ve VW’nin çabaları ister istemez “acaba neden” sorusunu sorduruyor. Yeni hafif güç aktarma organı, EcoDynamşcs + 0,46 kWh 48 voltluk lityum – iyon pil ile eşleştirilmesiyle MHSG ünitesi kullanılacak. Hibrit, dizel motorun krank miline bir kayış bağlı olacak ve 10 KW – 14 ps‘e kadar güç takviyesi yapacak.

Kia’da Toyota’da olan Rejeneratif Enerji Mantığını Kullanacak

Kia'da Toyota'da olan Rejeneratif Enerji Mantığını Kullanacakİki farklı modda ele alınan sistemde “motor” ve “jeneratör” şeklinde olup akü şarjları, vites değişimi ve frenlemede boşa çıkan kinetik enerjiyi geri kazanımla depo edilecek. Kia’nın SCR aktif emisyon kontrol teknolojisi ile eşleştirilen yeni sistem motoru, WLTP’de %4’e kadar CO2 emisyonunda azaltmaya gidilmesi planlanıyor.

Gelişmiş ECU ile kontrol edilen aktarma organları yeni bir Moving Stop & Start fonksiyonu ile sunulacak. Herhalde anahtarsız çalıştırma sistemlerindeki ölümlere karşı Kia bir önlem alır! Aldığımız diğer bir bilgide ise; EcoDynmics’in sonraki aşamasında benzinli motorlara uyarlanması var. Otomatik ve manuel şanzımanla birlikte FWD, RWD ve AWD aktarma organlarına uyarlanacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum