Yatırım yapmaya başla!

Kia New York Fuarı’na Yeni Tarz Habaniro Crossover ile Gelecek!

Kia, yine özel bir araçla daha herkesin dikkatini çekiyor. Habaniro adını verdiği crossover model, çevre dostu aktarım organlarıyla bizlerle tanıştırılacak.
Kia New York Fuarı’na Yeni Tarz Habaniro Crossover ile Gelecek!

Kia, yine farklı olmanın yollarını konsept modelleriyle gösteriyor. Cenevre’de markanın getirdiği biraz retro havada olan sedan konseptiyle tanıştırılmıştık. XCeed’in yeni yapısıyla birlikte gelen sedan için “alışılmışın dışında” yorumunu yapmıştık. Son zamanlarda özellikle elektrikli araç segmentine yatırım yapan Koreli şirket, ortağı Hyundai ile iyi işlere imza atıyorlar. Şimdi gösterilen crossover araca kabaca baktığımızda, çizimlerinin benzersiz olduğunu görüyoruz.

İlk başta Hyunda’nin Venue’sinin yanına getirilecek bir araç olarak düşündük. Menzil ve geliştirilme konusunda hızlı şekilde hayatımıza giren Niro adına “Haba” ekinin getirişinin ne anlama geldiğine bakmamız gerekiyor. Dış yapı gözlemimizde hedefin Audi e-Tron ve bu düşünceye bize iten bazı parçaların nerede kullanıldığı veya kullanılmadığından çözüyoruz. Detaylara buyurun beraber bakalım!

Duruş biçiminde agresif yapı hakim.

Konsept Kia Habaniro CrossoverHabaniro‘nun görünen kısımlardan konuşmadan önce bizdeki ilk izlenimi Peugeot modellerini andırıyor olması. Yeni Kia crossoverın hatları burun bölgesinde sivri tutulmuş. Sonrasında yani üretim halinde, değişime uğrayacak parçaların çok az olacağını düşünüyoruz. Benimsenen tasarımda, V şeklindeki LED, panjur kısmında birleştirilmiş.

Kalıp gibi duran dış katmanlar, asi bakış açışını oluşturuyor. Şirket içerisinde kendine özel bir yer hedefleyen Habaniro’nun bu yüzden kaplan burun desenli ızgara şeklini kullanmadığını fark ediyoruz. Aerodinamik manada daha çok arazileri hedefleyen konseptin dişli arazi lastikleri bunun ispatı oluyor.

Diğer cephelerine doğru yuvarlatılan hatların C sütun kısmında, kırmızı renkle boyanmış. Seri üretim araçlarda ilk Lexus’ta sonradan Audi e-Tron’la gelen kameralı dikiz aynanın Habaniro için de düşünülmüş. Kapı kollarının olmayışı da gelecekte bir uygulama ile araç giriş çıkışlarının olacağı vurgulanmış. Zaten Hyundai, yakın zamanda mobil uygulamayla geleneksel anahtarları bir kenara almak istiyor.

Dünya şirketleri olabildiğince artık iki şeye çok yatırım yapıyor; birincisi elektrik ve yeni aktarım sistemine bağlı olarak SUV araçlar! Öyle ki Kia’nın da Hababnero yerine Hababniro demesinin sebebi bundan kaynaklı. Niro ailesinin hibrit ve elektrikli varyant alt yapılarının bu konsepte geçirilmesine kesin gözüyle bakabiliriz. Şimdilik araç hakkındaki detaylar bu kadar. Tüm ayrıntılar için 17 Nisan’da görüşmek üzere!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum