Yatırım yapmaya başla!

Kia Tamamı Elektrikli Niro EV’nin İlk Hangi Ülkelere Göndereceğini Açıklandı!

Kia'nın ilk başta hibrit motorla çıkardığı Niro, şimdi de tamamı elektrikli EV versiyonuyla satışa sunuluyor. İşte haberin detayları...
Kia Tamamı Elektrikli Niro EV’nin İlk Hangi Ülkelere Göndereceğini Açıklandı!

Koreli otomobil üreticisi Kia, araç teknolojileri adına en iyi çıkış yapan firmalardan gösterilebilir. Niro aracını ilk başta hibrit motorlu bir versiyonla sunmuştu. Biz de sizler için bu aracın incelemesini yaparak, teknik detaylarından bahsetmiştik. Niro Hibrit detaylarına buradan bakabilirsiniz. Markanın ilk elektrikli araç atağının ardından gözler CES 2018’de tanıtılan Niro’nun tamamı elektrikli versiyonuna çevrilmişti.

Kia Niro için açılmış bir web sayfası olan Inside EVs Forum‘da araç hakkındaki tüm detaylardan bahsedilmiş. Sayfada, full elektrikli aracın hangi pazarlara, nasıl gönderileceğinden bahsedilmiş. Merak edilen bu konuyu gelin beraber öğrenelim…

2018’in Son Aylarında Kia Niro EV’nin Dağıtımına Başlıyor!

2018'in Sonlarında Kia Niro EV'nin Dağıtımına BaşlıyorNiro EV’nin belirli aralıklarla ülkelere gönderileceği kararlaştırılmış. İlk başta elektrikli crossover Kaliforniya, Colorado, Massachusetts, New Mexico, Pennsylvania, Vermont ve Washington gibi ABD şehirlerine gönderilecek.

Bunların yanında tam olarak belli olmamakla beraber bazı Avrupa ülkelerine de gönderimi yapılabilir. Kaç adet gönderileceğine dair sayısal anlamda bir şey konuşulmamış. Gönderimi yapılacak araçların ülkelere göre sürüş koşulları, sürüş alışkanlıkları, araç bakımı, şarj uygulaması, pil yaşı, hava durumu ve sıcaklık gibi faktörlerin göz önüne alınacağı bildirildi.

Niro EV’nin Motor Özellikleri

Niro EV'nin Motor ÖzellikleriNiro’nun tamamı elektrikli motoru 2 farklı versiyonla satışa sunulacak. Bunlardan birincisi 39.2 kWh batarya paketi – 240 km menzil ve ikincisi 64 kWh batarya paketi – 380 km menzil verecek. Rakamların günümüz şartlarına göre yeterli olduğunu diyebiliriz. Ayrıca Niro EV’nizi yanında alacağınız 100 kW’lık hızlı şarj cihazı ile 54 dakikada pillerinizi %80 oranında doldurmak mümkün olacak.

Motor, 201 hp güç ve 291 nm tork değeri sunacak. Paketlere göre ayrılan Niro EV’nin fiyatı konusunda bir açıklama yapılmamış. Hakkındaki detaylı bilgilerin önümüzdeki aylarda açıklamasını bekliyoruz. Niro EV ilgili çıkacak farklı ayrıntılardan sizleri anında bilgilendireceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum