Yatırım yapmaya başla!

Kia’nın 2021 Optima’sı için Gelen En Sağlam Render!

Kia'nın satış rakamlarıyla başarılı modeli Optima'nın gerçeğe en yakın render görselleri geldi!
Kia’nın 2021 Optima’sı için Gelen En Sağlam Render!

20. yılını kutlayan Kia Optima için gelen bir görselde 2021 yapısına dair çok özel çizimler yapılmış. Yaz aylarının başında Optima adına bir resim paylaşmıştık ve bu olabilir demiştik. Anlıyoruz ki orada biraz ters köşe olmuşuz. Kia’nın sedan aracının olabilecek haliyle, bizim öncesinde yayınladığımız arasında dağlar kadar farklar olduğunu anladık. Ancak bu hafta içi gelen ve biraz karartılı duran rander görsellerde far ve vücut yapısına dair yeterince bilgi sahibi olmuştuk.

Aralık ayında piyasaya çıkması beklenen Optima/K5’in en başta görünümünün etkileyici durduğunu söylemek isteriz. Bu şekilde imal edileceğe kesin diyebiliriz ve Toyota Camry, Honda Accord, Ford Mondeo, Türkiye pazarına yeni giriş yapan Peugeot 508 için Optima’nın zorlayıcı bir rakip olacağını söylemek mümkün. İşte detaylar;

Kia resmen olayı kopardı gidiyor.

Kia’nın Optima’da kullandığı yüz hatlarını diğer modellerinde de görebiliriz. En yeni kasasıyla gelen Sorento, tehlikeli coupesi Stinger, premium Cadenza da benzer far ve ızgara duruşlarına sahipti.

Tasarımda ilk olarak fark edilen Kia’nın Coupe yapıyı Optima’ya da yüklediği. Stinger’dan tanıdığımız gibi dört kapılı eğimli tavan tasarımı çoğu markada moda oldu. Çıkacak arabalar hakkında fikir ustası olan Kolesa, bir önceki Optima içeriğinde yayınladığımız görselden yola çıkarak aracın bütün olarak neye benzeyeceğini oluşturmuş.

Optima, Koreli markanın yatırım yaptığı ve yapması gereken bir modeldir. Neden sorusunun cevabı da 2019 yılında en çok sattığı 7. model olmasından. Sürekli sert görünümler verilen Kia serilerine bir tanesi daha eklendi. Sizde fark ettiyseniz marka, Audi veya Mercedes’ten türeyen bazı moda olan şekillerin dışında bir şeyler yapmak istiyor.

Farların kaput kenarı ile çamurluk arasına uzatılması ve LED’lerin zig zag şeklindeki hali, sıradanlığı ortadan kaldırıyor. Mesela Renault’un Talisman modelinin LED aydınlatmaları tampona kadar taşınmıştı ve benzersiz olduğunu görmüştük. Sonrasında Peugeot da 508’e aynı mantıkta bir şeyler yaptı ancak bu sefer normal karşılamıştık.

Tiger yüz biçimlerinde ızgaralar artık Kia modellerinde biraz daha gömme yapılıyor. Duruş açısı biraz daha geriye alınarak agresiflik vurgusu yapılmış. Kolesa başarılı bir çizim yapmış ve üretim modeli olmaması için bir neden yok.

Optima’nın en az önü kadar arkası da başarılı olmuş.

Stopların birleştirilmiş hali size de Amerikan eski modellerini çağrıştırmıyor mu? C direğinde başlayan dönüşüm aracın sportifliğini katlamış. Aynı bölgede küçük bir cam açılarak, krom şerit vurgusunun kenarlardan devam ettirilerek bagajın üzerinden geçirilmesi de aracın güzel havasına katkı sağlamış.

LED arka stopların ardından bagaj kapağı biraz küçük tasarlanmış. Tampon büyük ve köşe kısımlarına şişkinlik efekti verilmiş. İç mekan hakkında bilgi sahibi olmasak da bilgi-eğlence kısmının geniş tutularak, çoğu Kia modeline benzeyeceğini düşünüyoruz. Ayrıca 2021 Optima’ya takılacak AVN (SES, VİDEO, NAVİGASYON) sisteminin araç içerisine fütüristik bir hava vereceği söyleniyor. Merakla yeni gelecek görselleri bekliyoruz ve yakın zamanda da motor bilgilerinin verileceğini düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum