Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

KGF Faaliyetlerini Güçlendirmek Amacıyla Bölge Temsilcilikleri Kuruyor

Günde 10 binden fazla başvurunun değerlendirildiği ve bugüne kadar 708 bin firmaya finansman erişimi sağlayan KGF, reel sektörün ihtiyaçlarına daha hızlı cevap verebilmek için bölge temsilcilikleri kuracak.

Teminat yetersizliği nedeniyle kredi alamayan KOBİ (küçük ve orta büyüklükteki işletmeler) ve dışı işletmelere kefil olan Kredi Garanti Fonu (KGF) faaliyetlerini güçlendirmek amacıyla bölge temsilcilikleri kurmaya karar verdi.

İşletmelerin finansman erişimine destek olan KGF, bugüne kadar 362 milyar liralık kredi kullandırdı. Ülkenin büyümesine ve kalkınmasına daha fazla katkıda bulunmak hedefiyle faaliyetlerini artırmak isteyen fon, bölge temsilcilikleri kurmak için çalışmalara başladı.

Günde 10 binden fazla başvuruyu değerlendiren KGF bugüne kadar ülke genelinde 708 bin işletmeye kredi kullandırdı.

KGF Başvurular2016 yılında başlanan değişim ve dönüşüm süreci kapsamında piyasanın ihtiyaçlarına daha fazla yetmeye çalışan kurum bölge temsilcilikleri kurmak için düğmeye bastı. 1991 yılında kurulan fon ilk olarak 1994 yılında bir krediye kefil oldu.

Temel amacı teminat yetersizliğinden dolayı kredilerden yeterince yararlanamayan KOBİ ve KOBİ dışı işletmelerin finansmana erişimini sağlamak. Kurum her yıl teknolojik gelişmeler, konjonktürel faydalar ve dünyanın genelindeki piyasa gelişmelerine bağlı olarak kendini yeniliyor.

Kurulacak temsilciliklerin sayısı ve nerelerde olacağına dair bilgi henüz netleşmiş değil.

KGF TemsilcilikleriSöz konusu detayların kurumun çalışmalarına bağlı olarak şekilleneceği bildirildi. Kurulacak olan temsilcilikler reel sektörün ihtiyaçlarını yerinde tespit edebilecek, aynı zamanda değişen ihtiyaç ve dinamiklere uygun ürünler geliştirilmesini sağlayacak.

Bir diğer faydası ise bankacılık sektörü ile reel sektör arasındaki iletişimi hızlandırarak, kredilerin daha kısa süre içerisinde ilgili kişilere ulaştırılmasını sağlamak olacak.

Halihazırda en son teknolojilerle günde 10 binden fazla başvuru değerlendiren KGF, kurulacak olan bölge temsilcilikleri sayesinde reel sektörün ihtiyaçlarına çok daha çabuk karşılık verebilecek. Türkiye’nin en önemli ve vazgeçilmez finansal destek kurumu olarak faaliyetlerini sürdüren KGF’nin temel amacı ülkenin büyümesine ve kalkınmasına stratejik olarak destek sağlamak.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Banka Kredileri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle