Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

KFC ve McDonald’s 18 Yaş Sınırı Getirdiğini Duyurdu!

KFC ve McDonald’s 18 Yaş Sınırı Getirdiğini Duyurdu!

Hepimizin sıklıkla gittiği ve dünyanın en büyük fast food zincirlerinden olan McDonald’s ve KFC oldukça ilginç bir karar aldıklarını dünya kamuoyuna duyurdular. Kararın açıklanmasıyla birlikte tüm dünyada tepkilerin gelmeye başladığı McDonald’s ve KFC, İngiltere’deki önemli şubelerinde 18 yaşının altındaki gençlerin restoranda tek başına yemek yemesini yasakladığı duyurdu. McDonald’s ve KFC’nin böylesine büyük bir karar almasının altında yatan neden ise yaşanan bir kavga oldu.

Toplum düzenini bozan davranışlar en önemli neden oldu

Yaklaşık birkaç hafta önce İngiltere’nin Stoke-on-Trent bölgesinde bir McDonald’s şubesinde 20 genç arasında oldukça şiddetli bir kavga yaşandı. Kavganın boyutunun giderek artmasına müşteriler ve çevreden dahil olan duyarlı vatandaşlarda engel olamadı. Kavga o kadar büyüdü ki, silahlı polisler ve bir helikopterde olaya dahil oldu. Yaşanan kavgada silahlar çekildi ve yaralananlar oldu. Polisler ise kavgaya dahil olan gençlerden bazılarını tutukladı. Böylesine büyük bir kavganın yaşandığı ortamda McDonald’s ve KFC, İngiltere’deki şubelerine 18 yaşının altındaki gençlerin kendi başına yemek yemesini yasakladı. Fast food zincirleri, yasağın nedeni olarak ise toplum düzeninin bozulmasını gösterildi. McDonald’s yasağın amacının yaşanan büyük olaydan dolayı diğer müşterileri korumak amacında olduklarını belirterek, bu kararın ilerleyen günlerde yeniden gözden geçirebileceğini ifade etti.

McDonald’s kamuoyuna açıklama yaptı

Yaşanılan süreç sonrası McDonald’s yöneticileri kamuoyuna bir açıklama yaptı. Şirket yöneticileri açıklamasında, toplum düzeninin bozulmasından rahatsızlık duyduklarını ve bunun kendi özel alanları içerisinde gerçekleşmesinin de kendilerinde bir endişe uyandırdığını söylediler. Çalışanların ve müşterilerin her zaman keyifli vakit geçirmelerini sağlamayı amaç edindiklerini belirten şirket yöneticileri, güvenlik güçleriyle görüştüklerini ve bu şekilde kısıtlamalar getirmeye karar verdiklerini belirttiler. Şirket yöneticileri açıklamalarının son bölümünde ise bu kısıtlamanın geçici olabileceğini ve ilerleyen dönemlerde yeniden gözden geçirebileceklerini ifade ettiler.

KFC müşterilerinden özür diledi

KFC yöneticileri yaptıkları açıklamada, İngiltere sınırları içerisinde böyle bir karar aldıklarını için oldukça üzücü olduklarını belirterek, müşterilerine hayal kırıklığı uğrattıkları için üzgün olduklarını söylediler. Bu doğrultuda KFC yöneticileri, müşterilerinden özür dilediklerini belirterek, bu yasağın başladığı zamandan bu yana restoranlarda kayda değer bir ilerleme kaydettiklerini ve yerel toplum merkezlerinden ve müşterilerden destek gördüklerini söylediler.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum