Yatırım yapmaya başla!

KFC’nin Tavuksuz Kalmasıyla Yüzlerce Restoranda Kepenk İndirildi!

Dünyaca ünlü fast food zinciri KFC’nin tavuğu bitince, İngiltere’de bulunan yüzlerce restoran kapatıldı. İşte detaylar;
KFC’nin Tavuksuz Kalmasıyla Yüzlerce Restoranda Kepenk İndirildi!

Dünyanın en büyük fast food zincirlerinden olan KFC’nin tavuğunun bitmesi, olay yarattı. Zira KFC tavuk kıtlığı yüzünden İngiltere’deki yüzlerce restoranını kapatmak zorunda kaldı.

Kapılara asılan “geçici olarak hizmet veremiyoruz” şeklindeki ilanları gören KFC müdavimleri büyük şaşkınlık yaşadı. Peki, Birleşik Krallık genelindeki 900 şubeden 800’ününün kapanmasının nedeni ne? Ülkedeki tavuk stoğu mu bitti de fast food devi, müşterilerine ürün sunamadı?

800 civarındaki restoranının kapanmasıyla şaşkınlık yaratan KFC, durumu Twitter hesabından duyurdu.

KFC Şubeleri KapandıDün öğle saatlerinde Birleşik Krallık’taki restoranlarının neredeyse hepsini kapatan zincir, gereken tedarik geldikten sonra bunlardan bazılarını açtı. KFC’den yapılan açıklamaya göre bu aksaklığa, teslimattaki yeni iş ortakları DHL’de yaşanan sorunlar neden oldu.

DHL ile uyum yaşadığını belirten şirket, sorunu çözmek için uğrattıklarını ve şubelerin en kısa sürede açılacağını duyurdu.

KFC Bunun DHL ile Yaşadıkları Uyum Sorunundan Kaynaklandığını BelirttiDHL de konuyla ilgili yaptığı açıklamada; operasyonel sorunlar nedeniyle bazı teslimatların tamamlanamadığını ya da geciktiğini belirterek çözüm için KFC ile birlikte çalışıldığını ifade etti.

Bilmeyenler için KFC’nin lojistik işini Bidvest’ten alarak DHL’ye verdiğini söyleyelim.

Birleşik Krallık'ta 800 Civarında Restoran Kapatıldı DHL Ekim’de KFC ile işbirliği yapacağını duyurmuş, “yenilik, kalite ve servis kalitesini arttıracağını” belirterek, siparişlerin çok daha hızlı teslim edileceği sözünü vermişti. Neticede; dün şirketin internet sitesinden bir özür mesajıyla birlikte ülkede hizmet veren şubelerin listesi paylaşıldı.

Öte yandan; KFC müdavimleri ise olaya tepkilerini sosyal medya mecralarından gösterdi. “Tavuğumuzu seviyoruz, bizi McDonald’s’a gitmek zorunda bırakmayın…” gibi yorumlarla belirtilen isteklere KFC ise “Colonel sorunun üzerinde çalışıyor” diyerek karşılık verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum