Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Ödemesi Alanlar Arasına Fast Food Devi KFC de Girdi!

Yaşanan gelişmelerinin ardından fiyat düşüşü yaşasa da bitcoinin popülaritesinde hiçbir değişiklik yok. Bakınız; ünlü restoran zinciri KFC bile bitcoin ödemesi aldığını duyurdu!
Bitcoin Ödemesi Alanlar Arasına Fast Food Devi KFC de Girdi!

Ünlü fast food zinciri KFC, attığı eğlenceli tweetle bitcoin ile satış yapmaya başladığını duyurdu. Diğer bir ifadeyle; bitcoin ödemesi alanlar kervanına ülkemizde de sayısız müdavimi bulunun KFC de katıldı.

Buradan; arka arkaya yapılan uyarıların, hükümetlerin koyduğu yaptırımların ya da finans dünyasının ünlü isimlerinin yorumlarımnın bitcoinin popülaritesine işlemediğini söyleyebiliriz. Zira pek çok şirket bitcoin ödemesi almak için can atıyor.

Dün Warren Buffett’ın kripto para yorumu ile düşüş yaşayan bitcoin, diğer haberlerin de etkisiyle 12 bin dolar sınırına kadar gerilemişti.

Bitcoin Fiyatları Düşmeye Devam EdiyorTabii bu düşüşte yalnızca Warren Buffett’ın yorumu etkili değildi. Diğer bakanlıklarla birlikte Güney Kore Adalet Bakanlığı da borsalarda kripto para işlemlerini yasaklamak için bir kanun üzerinde çalışacağını duyurmuştu. Yani geçen yıl % 1500 oranında yükselen bitcoin fiyatları düşmeye devam ediyor.

Ancak yaşanan gelişmeler bitcoinin geleceğin para birimi olacağı inancını pek etkilemiyor gibi görünüyor.

Baksanıza; dev restoran zinciri KFC dahi bitcoin ödemesi almaya başlayacağını duyurmuş. KFC Kanada’nın paylaştığı tweette; “Bitcoinin ne olduğunu ya da nasıl çalıştığını bilmiyoruz ama bunun sizinle parmaklarınızı yalayacak kadar iyi bir tavuğun arasına girmesini istemedik” şeklinde bir yorum bulunuyor. Ayrıca içinde 10 parça çıtır parmak tavuk, waffle fry, elma dilimli patates ve dip sosun olduğu ürüne Bitcoin Kovası denildi.

Öte yandan; KFC’nin popüler konulara kayıtsız kalamadığını ve bunu sosyal medyadan gösterdiğini de biliyoruz.

KFC Bitcoin ile Tavuk SatıyorSonuçta; KFC’nin Donald Trump’tan ilham alarak McDonald’s’a yaptığı gönderme bizi epey güldürmüştü. Yeri gelmişken; ülkemizdeki ünlü bir fast food zincirinin daha bitcoin ödemesi almaya başladığını da hatırlatalım.

Kasap Döner’in Genel Müdürü konuyla ilgili açıklama yapmış ve bu uygulamaya geçtikleri için çok mutlu olduklarını belirtmişti. Kısacası; bitcoin her geçen gün biraz daha hayatımıza giriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum