Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kevin McCarthy: Çin Fikri Mülkiyet Hırsızıdır!

McCarthy, Çin’in Amerika’ya yaptığını yeni yönetimin arkasına yaslanıp izlemeyeceğini vadetti. Liderin, göreve geldikten sonraki diğer vaatleri haberde;
Kevin McCarthy: Çin Fikri Mülkiyet Hırsızıdır!
HABER GİRİŞ

ABD Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi lideri Kevin McCarthy bugün dikkat çekici açıklamalarda bulunarak, Biden yönetimini Çin’e karşı çıkmamakla suçladı. Meclis başkanı seçilmesi halinde Çin konusunda seçilmiş bir komite oluşturacağını söyledi.

Reuters’ın haberine göre McCarthy bir röportajında, “Fikri mülkiyet hırsızlığı söz konusu olduğunda Çin bir numaralı ülkedir.” diyerek buna bir son verileceğini aktardı. Çin’in Amerika’ya yaptığını, yönetimin arkasına yaslanıp izlemeyeceğini vadetti.

İsimsiz Kaynak McCarthy’nin Kazandığını İddia Etti

McCarthy, bu ayki seçimlerde partisinin meclis çoğunluğu ile az bir farkla kazanmasının ardından sözcü olmak için yarışıyor. Ancak McCarthy, Ocak ayında yeni Kongre göreve başladığında resmi olarak seçilebilmek için yeterli oyu alması gerekiyor.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir kaynak Reuters’a konuşarak, McCarthy’nin Salı günkü Cumhuriyetçi Meclis liderlik seçimlerini parti tarafından 188’e karşı 31 oyla kazandığını iddia etti. Ayrıca seçimlerde, katı muhafazakar Temsilci Andy Biggs’in karşısında galip geldiğini söyledi.

Büyük Küresel Şehirlerde Çin Polisi Servis İstasyonu Var

Avrupa merkezli insan hakları örgütü olan Safeguard Defenders, Eylül ayında New York ve büyük küresel şehirlerde düzinelerce Çin Polisi Servis İstasyonu’nun olduğunu kanıtlayan bir rapor yayımladı.

GCM Yatırım Banner

Rapora göre istasyonlar, Pekin’in Çin uyruklulara cezai suçlamalarla yüzleşmek üzere ülkeye dönmeleri için baskı yapıyor. Ayrıca istasyonların Çin Komünist Partisi’nin nüfuzunu ve propagandasını denizaşırı ülkelere yaymak için araç olarak kullanıldığı belirtildi.

Çin’in Washington Büyükelçiliği, ABD’de gönüllüler tarafından işletilen sitelerin varlığını kabul etti. Ancak bu sitelerin Çin Polisi Servis İstasyonu olmadığını savundu. Büyükelçilik yetkilisi şöyle konuştu;

“Siteler, ehliyetlerini yenilemek ve bu amaçla fiziksel kontroller almak için çevrimiçi hizmet platformuna erişme konusunda yardıma ihtiyacı olan Çinli vatandaşlara yardımcı oluyor.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.