Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Kesinti Sorunu Çözülen Akbank Hisseleri Satış Baskısında

Ana bilgisayarda yaşanan sorun nedeniyle iki gün süren kesintinin ardından hizmet vermeye başlayan Akbank’ın hisseleri %0,5 düşüşte.
Kesinti Sorunu Çözülen Akbank Hisseleri Satış Baskısında

Tarihin en uzun süren bankacılık işlemleri kesintisini yaşayan Akbank, yeniden hizmet vermeye başladı. İki gün süren kesinti milyonlarca müşterinin mağduriyet yaşamasına sebep oldu.

Banka hem sosyal medya hesabından hem de Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan güncel durum ile ilgili açıklama yaptı. Teknik sorunun çözüldüğü, kesintilerin giderildiği ve tüm kanalların hizmet vermeye başladığı duyuruldu.

Yaşanan mağduriyet konusunda bir kez daha özür dileyen bankanın hisseleri, satıcılı bir gün geçiriyor.
Akbank Hisseleri %0,56 Ekside
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

6 Temmuz’da başlayan sorun sonrasında 5,50 liradan 5,31’e gerileyen hisseler, dün nispeten daha ılımlı seyretti. Sosyal medyada çığ gibi büyüyen tepkilere rağmen yatay hareket edip, kapanışı 5,38 liradan yaptı.

Birçok banka müşterisi sorunun çözülmesiyle birlikte tüm hesaplarını başka bankaya taşıyacağını yazdı. Dün akşama doğru ATM’lerden para çekilmeye başlandığı açıklamasıyla birlikte tansiyon biraz düştü.

Yatırımcıların bugünkü tepkisine baktığımızda satış isteğinin ağırlıklı olduğunu görüyoruz. %0,56 düşüşle 5,35 liradan işlem gören Akbank hisseleri, gün içinde 5,34 – 5,39 dar bandında hareket etti.

Hisseler son değişimlerin ardından haftalık kaybını %0,7’ye taşıdı. 4 haftalık işlem döneminde 5,20 – 5,49 arasında hareket ederek %1’den fazla değer kaybetti. Yıllık bazda yatırımcısına %7’den fazla kaybettiren hisseler en düşük 4,42, en yüksek 7,44 seviyesini gördü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum