Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kesinleşti: 5,4 TL Temettü Bu Tarihte Ceplerde Olacak!

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden temettü kararıyla ilgili açıklama yapan Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi’nin hisseleri yükselişe geçti. İşte detaylar;
Kesinleşti: 5,4 TL Temettü Bu Tarihte Ceplerde Olacak!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da OTKAR koduyla işlem gören Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi (OTKAR), 27 Mart tarihinde yaptığı açıklamada Genel Kurulun pay dağıtımı konusundaki kararını paylaştı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada ortaklara ödenecek toplam kar payı tutarı olan 720 milyon TL’nin tamamının nakden ödenmesi ve kar payı ödeme tarihinin 03.04.2024 olarak belirlenmesi hususlarının oy birliği ile kabul edildiği paylaşıldı.

Kesinleşti: 5,4 TL Kar Payı Bu Tarihte Ceplerde Olacak!Kaynak: KAP

OTKAR, yatırımcılarına brüt 6 TL, net 5,40 TL nakit temettü dağıtacak.

Kesinleşti: 5,4 TL Kar Payı Bu Tarihte Ceplerde Olacak!Kaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

2023 yılını 420 TL seviyesinden tamamlayan OTKAR, 23 Şubat’ta 530 TL’ye kadar çıksa da bu noktada tutunamadı. Devamında gelen satışlarla bir miktar değer kaybeden hisse, 27 Mart saat 17.20 itibarıyla yüzde 1,6 artışla 449,2 TL’den işlem görüyor. Haftalık yüzde 8, aylık yüzde 16 oranında düşen OTKAR, yıllık bazda yüzde 142 oranında arttı.

Ziraat Yatırım, 11 Mart tarihinde OTKAR için hedef fiyatını 680 TL’ye çıkarmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.