Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kervan Gıda Hisseleri Avrupa’da Şirket Kurulacağı Açıklamasıyla %5 Yükseldi

Daha önce yapılan açıklamalarda olduğu gibi halka arz gelirinin bir kısmını Avrupa yatırımlarına ayıracağını bildiren Kervan Gıda’nın hisseleri, KAP açıklamasının ardından sert yükseldi.
Kervan Gıda Hisseleri Avrupa’da Şirket Kurulacağı Açıklamasıyla %5 Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Kervan Gıda’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Avrupa Birliği sınırları içerisinde %100 Kervan Gıda San. ve Tic A.Ş. sahipliğinde şirket kurulmasına karar verildiği duyuruldu. Açıklama sonrasında şirketin hisselerinde yükseliş gözlendi.

Geçen yıl yapılan halka arzdan 466 milyon TL gelir elde eden Kervan Gıda’nın Genel Müdürü Burhan Başar, şirkete sağlanan gelirin %55’lik kısmı ile Avrupa’da satın alma işlemi yapmayı planladıklarını söylemişti.

Avrupa’da yeni şirket kurulacağını duyuran Kervan Gıda, 2020’nin yedinci halka arzı olarak gerçekleşmişti.

Kervan Gıda KAP AçıklamasıKAP duyurusunda söz konusu gelişmeyle ilgili olarak 2021 yılı hesap dönemindeki finansal raporların, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca belirlenen esaslara uygun olarak denetlendiği söylendi.

Söz konusu kanunlarda yer alan düzenlemeler kapsamındaki faaliyetlerin yürütülmesi için Ata Uluslararası Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş.’nin seçildiği belirtildi. Alınan kararın ise onaylanması için Genel Kurul’a sunulduğu açıklandı.

Kervan Gıda Sanayi Ve Ticaret As (KRVGD) yeni şirket kurulacağı haberinin ardından %5’ten fazla yükseldi.
Kervan Gıda Sanayi Hisseleri Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Salı günü 16,30 liradan kapanan Kervan Gıda hisseleri, bu sabah yatay bir başlangıç yaptı. Saat 15:00’e kadar bu seviyelerde yatay bir performans sergileyen şirket hisseleri KAP duyurusunun ardından sert yükseldi. Saat 16:05’te %5,15 değer kazancıyla 17,11 liradan işlem görüyor.

Günlük fiyat ortalaması 16,61 olan hisseler, 16,05 – 17,21 arasında hareket etti. Yıllık bazda en düşük seviyeyi 9,90 ile 2020’nin 4 Aralık tarihinde, en yükseği ise 17,48 TL ile yine aynı ayın 14. gününde kaydetti. 20 günlük ortalaması 15,08 TL seviyesinde bulunuyor. Haftalık bazda bakıldığında en düşük 13,78, en yüksek 17,21, aylık olarak ise en düşük 13,10, en yüksek 17,21 TL seviyeleri gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu