Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kervan Gıda Güneş Enerjisi Gücünü Artırıyor

Kervan Gıda, Burdur’da aldığı yeni araziye de güneş enerjisi panelleri kuracağını ve elektrik ihtiyacını buradan karşılayacağını duyurdu.
Kervan Gıda Güneş Enerjisi Gücünü Artırıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kervan Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. yenilenebilir enerji kullanımını artırma ve karbon ayak izini azaltma hedefleri kapsamında alınan yeni kararları açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamada, şirketin global marka olma yolundaki büyüme serüvenine sürdürülebilirlik ve karlılık ekseninde de katkı sağlayacak aksiyonları almaya devam ettiği belirtildi.

Dünyada kendi kategorisinde altıncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın, daha önce güneş enerjisi konusunda yaptığı yatırımlar hatırlatılarak, en son gerçekleşen duruma dair bilgilendirme yapıldı.

12.12.2022 tarihinde enerji maliyetlerini sıfırlama projesi kapsamında, Burdur’un Kemer ilçesi Akören köyünde 97.500 metrekare arazinin alındığı belirtildi. 1.348.815 TL bedelle alınan arazide güneş tarlası kurulacağı ve şirketin ihtiyacı olan elektriğin üretileceği belirtildi.

Açıklamada, ”Şimdilik bir kısmı karşılanabilen ancak yapılacak yatırımlarla bu maliyet kaleminin önümüzdeki yıllar boyunca azalarak sıfırlanacak olmasının, konsolide faaliyet karlılığımızı artırması beklenmektedir. Enerji ihtiyacımızın yenilenebilir kaynaklardan sağlanması ile karbon ayak izimiz de azalacaktır.” bilgisine yer verildi.

Kervan Gıda 22.09.2022 tarihinde yaptığı açıklamada ise Manisa ilinin Gördes ilçesinde 132.846,77 metrekare araziyi 1.809.603 TL aldıklarını ve buraya güneş enerjisi panelleri kurulacağını bildirmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın