Yatırım yapmaya başla!

Kering Hisseleri İlk Çeyrekte Salgın Öncesi Düzeye Dönüşle Yükseliyor

Kering, ilk çeyrekte güçlü bir üst düzey performans sergiledi. Lüks ürünler devinin hisseleri, kazanç raporuna yükselişle karşılık verdi.
Kering Hisseleri İlk Çeyrekte Salgın Öncesi Düzeye Dönüşle Yükseliyor

Fransa merkezli çok uluslu lüks ürünler şirketi Kering hisseleri, şirketin ilk çeyrek rakamlarının beklentileri aşmasıyla yükseliyor. Kering, Gucci’nin büyümesine atıfla ilk çeyrek satışlarında 3,89 milyar euro açıkladı ve salgın öncesi seviyelere döndüğünü belirtti.

Tüm markaların iyi performansları sayesinde büyümenin grup genelinde dengeli olduğu söylenirken Gucci satışları %21,6 veya karşılaştırılabilir bazda yüzde 24,6 arttı.

Bottega Veneta da %19,9 veya karşılaştırılabilir olarak %24,6 arttı.

Başkan ve CEO François-Henri Pinault, ilk çeyrekte Kering’in salgın öncesi seviyelerin üzerine çıkarak güçlü bir üst düzey performans sergilediğini dile getirdi.

Büyümenin tüm markalarda tutarlı olduğunu söylerken Gucci’nin 100. yıl kutlamasına başlarken kaydettiği ivmeden özellikle memnun olduklarını ekledi.
Kering Hisse Yükseliş 1ç21
Kaynak: MarketWatch

Avrupa piyasalarında kazanç sezonunun yankıları pozitif hareketle sürerken Kering hisseleri Fransız CAC 40 endeksinin en iyi performansları arasında yer aldı.

İlk çeyrekte güçlü rakamlar açıklamasının yanında bu yıl 500 milyon euro değerinde hisse geri alımı duyuran Carrefour TSİ 12.30 sıralarında ilk sırada yer alırken Kering, ArcelorMittal’in ardından üçüncü en iyi performansı kaydetti.

Önceki kapanışı 626 eurodan yapan Kering hisseleri güne 630 euro ile başladı. 639,80 euro seviyesi gün içi en yüksek olurken TSİ 12.30’da yüzde 1,6 civarında artıda hareket ederken görüldü. Bir yılda yüzde 36,77 getiri sunan lüks devinin hisseleri, 3 ayda yatırımcısına yüzde 14 üzerinde kazandırdı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum