Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kentucky Halkının Paskalya Etkinliklerine Katılması Engellendi

Kentucky Demokrat Valisi, bölge halkının Paskalya etkinliklerine katılmasının sakıncalı olduğunu belirterek birtakım önlemler yöneleceklerini duyurdu.
Kentucky Halkının Paskalya Etkinliklerine Katılması Engellendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitmek bilmeyen koronavirüs kabusundan en büyük hasarı alan ABD’de vaka ve ölü sayıları hızla ilerlemeye devam ediyor. Ülkede sayısı 505 bine dayanan vakanın şimdiye kadar yaklaşık 19 bin insanın ölümüne yol açtığı biliniyor.

Sağlık sektörünün çöktüğü ve ekonominin can çekiştiği ülkede dün açıklanan Mart ayına ilişkin TÜFE verileri de salgından nasibini almıştı. %0,3 gerileme beklentilerine karşın %0,4 oranında gerileyen TÜFE, yıllık bazda ise %1,5 artmıştı.

Hristiyanlığın En Önemli Bayramlarından Biri Olan Paskalya Yaklaşıyor

Paskalya YaklaşıyorBilindiği gibi sosyal mesafenin korunması ve izolasyon dünya çapında uygulanmaya çalışılan hayat kurtarıcı bir önlem olarak öne çıkıyor. Vatandaşlara düşen de kalabalıktan uzak durmak olunca ülke yetkilileri koruyucu önlemler alıyor. Cuma günü bunlara bir yenisi eklendi.

ABD’nin Kentucky eyaletinin Demokrat Valisi Andy Beshear, bölgede yaşayan vatandaşlara bu hafta sonu Paskalya etkinliklerine katılmama talimatı verdi. Bunun için bir de yaptırım açıklayan Beshear, toplu etkinliklere katılan kişilerin hükümet tarafından kişisel bilgilerinin alınacağını duyurdu.

Toplu Paskalya Etkinliklerine Katılanlar Yerel Halk Sağlığı Çalışanlarınca Karantinaya Alınacak

Kutlamaya Katılanlar Karantinaya AlınacakBeshear, bölgede kalabalık ortamda bulunmanın ya da topluluk oluşturmanın hayati risk içerdiği gerekçesiyle böyle bir önlem almış görünüyor. Tüm bildirilere rağmen kuralı çiğneyenlerin Kentucky yerel sağlık birimi çalışanları tarafından zorunlu karantinaya alınacağı özellikle bildirildi.

“Umarım herkes böyle bir haftasonunda bile herhangi bir türde yüz yüze toplantı yapamayacağımızı bilir. İnsanları böyle bir binada kesinlikle bir araya getiremeyiz çünkü koronavirüs bu şekilde yayılır ve insanlar böyle ölür.” diyen Beshear, eyalette bulunan yedi kilisenin Paskalya faaliyetlerinin sürüp sürmeyeceği konusunda net bir bilgi vermedi.

Ayrıca bölgedeki ibadet yerlerinin büyük kısmının virüs nedeniyle bir süredir kapalı olduğu biliniyor ve hiçbiri de bu haftasonu için faaliyetlere ev sahipliği yapacak gibi görünmüyor. Diğer taraftan Kentucy senyör temsilcisi Rand Paul’dan Beshear’ın kısıtlayıcı tutumuna bir eleştiri geldi;

Paskalya Bayramı’nı kutlamak için toplanan bölge sakininin kişisel bilgilerini alarak sağlık birimlerine teslim edilmesini pek de adil bulmayan Rand’a cevap gecikmedi. Beshear, hükümetin getirdiği evde kalma çağrısını ihlal etmenin Covid-19 virüsünü yayacağını yineledi. Bunun vatandaşların kişisel sorumluluğu olduğunu ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu