Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kentsel Dönüşüm Projelerine Sağlanan Kaynak Tutarı Açıklandı

Çevre, Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bakanlık olarak kentsel dönüşüm projelerine sağlanan kaynak miktarı ve yapılan çalışmalardan bahsetti. Detaylar;
Kentsel Dönüşüm Projelerine Sağlanan Kaynak Tutarı Açıklandı
HABER GİRİŞ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Bakanlık olarak Türkiye genelinde kentsel dönüşüm projelerine sağlanan kaynak tutarı ve bağımsız bölümlerin dönüştürülmesi çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.

Günümüze kadar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak kentsel dönüşüm projelerine 480 milyar lira değerinde kaynak sağladığını ifade etti.

“Tüm Afetlere Karşı Hazırlıklı Hale Gelmek için Çalışıyoruz”

Özhaseki, Van’ın Erciş ilçesinde meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki yıkıcı depremin 12. yılı münasebetiyle sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Tüm afetlerde yitirilen canları rahmetle yad ettiğini söyleyen Bakan, Türkiye’yi deprem başta olmak üzere bütün afetlere karşı hazır hale getirme konusunda kararlı bir şekilde çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: X / @mehmetozhaseki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan liderliğinde kentsel dönüşüm çalışmalarının aksatılmadan sürdüğünü söylerken çalışmaların detaylarına dair bazı bilgiler paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Ülke genelinde, 2012 yılından günümüze dek 2 milyon 200 bin bağımsız bölümün dönüşümünün tamamlandığını, 400 bin bağımsız bölümün dönüşüm çalışmalarının ise sürdüğünü belirtti.

“Bugüne kadar Bakanlık olarak kentsel dönüşüm projelerine 480 milyar TL değerinde kaynak sağladık.” diyen Özhaseki, Türkiye Yüzyılı’nın sağlam, güvenli, sıfır atık uyumlu, iklim dostu şehirlerini el ele vererek inşa etmekte kararlı olduklarını sözlerine ekledi.

Bakan, önceki gün yine X sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak deprem bölgesinde yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler vermişti.

Yürütülen çalışmalar neticesinde afet bölgesinde inşa edilecek 850 bin bağımsız birimden 200 bininin yapımının hızla sürdüğünü ve Yerinde Dönüşüm Projesi kapsamında 226 bin 325 başvurunun yapıldığını belirtmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın