Yatırım yapmaya başla!

Harvard Profesörü: Bitcoin 100 Bine Yükselmez ama 100 Dolara Düşer!

Harvard Üniversitesi Ekonomi Profesörü Kenneth Rogoff, bitcoinin geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Rogoff’a göre kripto para birimi 10 yıl içinde 100 dolar seviyesine düşecek!
Harvard Profesörü: Bitcoin 100 Bine Yükselmez ama 100 Dolara Düşer!

Harvard Üniversitesi Ekonomi Profesörü Kenneth Rogoff, bitcoinin gelecek 10 yıl içinde 100 bin dolar değil 100 dolar olacağı öngörüsünde bulundu. IMF’nin eski baş ekonomisti olarak da tanınan Rogoff, popüler kripto para biriminin 100 dolar seviyelerine düşme ihtimalinin, 100 bin dolara yükselme ihtimaline göre çok daha ağır bastığını dile getirdi.

Bugün CNBC’ye konuşan Rogoff, söz konusu öngörünün öyle aniden gerçekleşmeyeceğinin üzerinde durarak, yaşanan gelişmelerin bitcoini nihai olarak 100 dolar sınırına götüreceğini belirtti.

Keza Rogoff’a göre bitcoin, yeni düzenlemeler, yasalar ve devlet kısıtlamalarına daha fazla dayanamayarak çökmek durumunda kalacak.

Harvard Üniversitesi Ekonomi Profesörü Kenneth Rogoff Bitcoin YorumuHarvard’ın önde gelen pek çok profesörüyle hemfikir olan Profesör Kenneth S. Rogoff, finansal olarak anonim olmanın bir risk olduğuna inanıyor. Ve bu riskin önünde sonunda bitcoinin ve diğer bütün kripto paraların çöküşüne yol açacağını belirtiyor.

Fakat küresel bir düzenleme getirilmesinin zaman alacağını düşündüğü için bitcoinin çöküşünün 10 yıl gibi bir dilim içerisinde gerçekleşeceğini söylüyor.

Profesör Kenneth S. Rogoff Bitcoin 10 Yıl İçinde Çökecek“ABD ve Çin sert önlemler alıyor alabilir fakat Japonya almıyor” diyen ekonomist, insanların kara para aklamaya Japonya üzerinden pekala devam edebileceğini belirtiyor.

Yeri gelmişken; aylar önce Çinli bitcoin borsalarının ardı ardına kapandığını ve getirilen düzenlemeler neticesinde Çin hükümetinden kaçan kripto para madencilerinin Kanada’ya yöneldiğini belirtelim.

İlaveten; geçtiğimiz ay Bank of America, Citigroup ve JP Morgan Chase’in kredi kartı ile kripto para alımına yasak getirdiğini de duymuştuk.

Bitcoine Gelen Yasal Düzenlemeler Kripto Paranın Sonunu GetirecekNeticede Rogoff açıklamalarıyla; aylardır konuşulmakta olan bitcoinin 100 bin dolar olması mümkün mü tartışmalarına gayet net bir şekilde cevap veriyor diyebiliriz. Keza Rogoff, vergi kaçırma, kara para aklama gibi suçlara mahal veren bu para birimine izin verilmesinin mümkün olmadığının üzerini çiziyor.

Öte yandan; siyasetçi David Stockman da bitcoinin olağanüstü bir şekilde çökeceğini ve yatırım yapanların bunun altında kalacağını belirterek büyük yankı uyandırmıştı.

Wall Street’te yatırım yöneticiliği yapan David Stockman’ın Ocak ayında yaptığı açıklamalara göre yalnızca bitcoin değil hisse senetleri piyasasının da korkunç bir fırtınayla yok olacağını söylemişti. Ve düşüncesini “Daha önce hiç görmediğimiz kadar akıldışı ve aşırı ısınmış bir piyasayla karşı karşıyayız” sözleriyle ifade etmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum