Yatırım yapmaya başla!

Kendi Sağlığınız ve Geleceğiniz için Yapmaktan Vazgeçmeniz Gereken Şeyler

Kendi Sağlığınız ve Geleceğiniz için Yapmaktan Vazgeçmeniz Gereken Şeyler

Ne zaman başkalarını düşünmeyi bırakıp, kendiniz için bir şeyler yapmaya başlayacaksınız? Daha ne kadar geç olmasını bekliyorsunuz? Unutmayın, başkalarının problemleri sizinkilerden mühim değil. Evet, arkadaşlarınıza, eşe dosta yardım etmek güzel bir şey. Fakat aynı anda sizin de bir probleminiz varsa bu onlara yardım etmek için güzel bir zaman değil. Önce kendi sorunlarınıza çözüm bulun, daha sonra başkalarının sorunlarına dair çözümler üretirsiniz.

Sağlığınızı ve geleceğinizi düşünün. Sonrasında ise hayatta bunları etkileyen unsurlara yönelin. Farkına varacaksınız ki bunları etkileyen faktörler arasında genelde siz değil, çevrenizdeki insanlar var. Aslında suç tamamen onların sayılmaz. Sonuçta en son karar sizden çıkıyor. Yani tercihleriniz de diyebiliriz. Evet, bazen hayatınızdaki insanlar için fedakarlık yapmanız gerekebilir. Ancak bunun kendi sağlığınızı ve geleceğinizi etkilemesine izin vermeyiniz. Belki daha önce fark etmemiş olabilirsiniz. Ama bunu yaptığınızda işlerin daha da yolunda gittiğini fark edeceksiniz. Peki, bunların neler olduğunu merak ediyor musunuz?

İşte, sizlere kendi sağlığınız ve geleceğiniz için yapmaktan vezgeçmeniz gereken şeyler:

Yanlış İnsanlarla Zaman Geçirmekten Vazgeçin

Yanlış İnsanlarla Zaman Geçirmekten VazgeçinHayat, enerjinizi sömüren insanlarla zaman geçirmek için çok kısadır. Eğer birileri sizi hayatında istiyorsa, kendinizi o insanların hayatında bir yer edinmek için yormayın. Çünkü bunu isteyen kişi, hayatında size özel bir yer oluşturacaktır.  Hatta bu konuda pek de ısrarcı olmayın. Unutmayın, sizin ihtiyacınız olan insanlar; en iyi zamanlarınızda değil, en kötü zamanlarınızda yanınızda olanlardır.

Sorunlarınızdan Kaçmayı Bırakın

Sorunlarınızdan Kaçmayı BırakınSorunlarınızla yüzleşin. Tabii ki kolay olmayacaktır; ama er yada geç bu olacak. Hal böyleyken, neden erkenden olmasın? Herkes, hayatın attığı her yumruktan sağ kurtulmayı başaramaz. Elbette birkaç darbe yiyeceksiniz; ama bunların sizi engellemesine izin vermeyin. Hayat, bazen üzüntüler ve hayal kırıklıkları üzerine kurulu gibi gözükebilir; ama bunu değiştirmek tamamen sizin ellerinizde.

Yalan Söylemekten Vazgeçin

Yalan Söylemekten VazgeçinHerkese yalan söyleyebilirsiniz; ama kendinize asla. Bazı insanlar var, kendi yalanlarına inanan… Onlardan bir tanesi haline gelmeyin. Çünkü yalnızca kendinizi kandırmış olursunuz.

Olmadığınız Biri Gibi Davranmaya Çalışmayın

Olmadığınız Biri Gibi Davranmaya ÇalışmayınHayattaki en büyük mücadelelerden bir tanesi kendinizle yarışmaktır. Özellikle birinin sizi değiştirmeye çalıştığı ve olmadığınız kişi gibi davranmaya zorladığı zamanlarda kendiniz olmalısınız. Kimsenin sizi değiştirmesine izin vermeyin. Daha akıllı, tatlı veya genç biri her zaman karşınıza çıkacaktır. Unutmayın; biri için değişirseniz, ne olursa olsun asla kendiniz olamazsınız.

Geçmişe Bağlı Yaşamak Sizi Başarıya Ulaştırmaz!

Geçmişe Bağlı Yaşamak Sizi Başarıya Ulaştırmaz!Önünüzde kocaman ve aydınlık bir gelecek varken, neden geçmişe bağlı yaşayasınız? Geçmişte ne kadar başarılı veya başarısız olduğunuz birçok insanın umrunda değildir, sizin de olmamalı. Ne yapıyorsanız, şu an ve gelecek için yapıyorsunuz, geçmiş için değil. Bu yüzden, geçmişle olan bağlarınızdan kurtulun. Geleceğinizde daha iyi bir insan ve daha başarılı bir insan olmaya çalışın. Geçmişe bağlı yaşamayın; ama ondan ders çıkarmayı da unutmayın.

Hata Yapmaktan Korkmayın

Hata Yapmaktan KorkmayınBir şey yapmak ve onu 10 defa yanlış yapmak, hiçbir şey yapmamaktan daha iyidir. En azından bir şeylerle uğraşmış olursunuz. Her başarı, arkasında bir başarısızlık hikayesi saklar. Bir şeyleri denemeden, pişman olmaktansa; deneyip başarısız olmak daha iyidir. Çünkü bazı başarısızlıklar, bilmeniz gereken çok önemli dersler almanızı sağlayabilir.

Hazır Olmadığınızı Düşünmekten Sıkılmadınız mı?

Hazır Olmadığınızı Düşünmekten Sıkılmadınız mı?Kimse karşısına bir fırsat çıktığında kendini %100 hazır hissetmez; ancak bu fırsatı kaçırmamak için elinden geleni yapar. Siz neden yapamayasınız ki? En fazla ne kaybedebilirsiniz? Zamanınızın bir kısmını ayırarak, belki de hayatınızın en büyük fırsatını yakalayabilirsiniz.

Korkaklıktan, hazır olmadığınızı söyleyip durmaktan ve başkalarını memnun etmeye çalışmaktan bıkmadınız mı? Artık bunlardan vazgeçin. Kendiniz için ayağa kalkın ve dünyaya neler yapabileceğinizi gösterin! İnsanların olmanızı istedikleri kişi değil, olmak istediğiniz kişi haline gelin. Rüyalarınızın peşinden koşun. Yapabileceğinizin en iyisini yapmaya çalışın ve başarısız olmaktan asla korkmayın.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum