Yatırım yapmaya başla!

Kemer Takmamış Arka Yolcuya Kaza Sırasında Neler Oluyor?Herkesin bilipte uygulanmayan konulardan bir tanesi de arka emniyet kemerleridir. Farkına bir türlü varmasakta ön koltuklarımızda olduğu gibi aynı sistem arka yolcular için de mevcuttur. İnsanoğlunun can güvenliğini sağlamak için otomobillerde yapılan kemerler, nedense kullanılmaz. Daha basit anlatımı takmaya üşenilir! Çağımız araçlarındaki güvenlik düzeyleri giderek artsa da değişmeyen tek şey emniyet kemerleridir. Hava yastıkları Mercedes tarafından kullanılmaya başlandığından bu yana ciddi şekilde ölüm oranlarına müdahale oldu.

Üstüne ABS ve ESP gibi takviye buluşlarla bunlar desteklendi. İşte bunlara çok güvenen insanlar için firmalar hava yastıklarını emniyet kemerleri ile bağdaştırdılar. Bunun tek açıklaması koyulan air bag ve elektronik sistemler tek başına hayat kurtarmaz. Videomuzda dikkat edersek, kaza anlarında tehlikesiz olarak gördüğümüz arka yolcuların yaşadıkları açıkça ortada. TV’lerden veya kaza yapmış bazı araçlara denk geldiyseniz ön koltuk şekli yamuk veya kırılmıştır. Bunun tek nedeni arkada oturan insanların kemer ihlalinden dolayı uçarak ön koltuklara vurmasıdır.

Bu kısım her iki taraf içinde fazlasıyla tehlikeli. Önde oturanlar bir şekilde hava yastığı sayesinde sıyrıklarla atlatacakken, arkadan aldıkları darbeyle ölüme kadar sürüklenebiliyorlar. Gördüğümüz gibi gerçekleşen testlerde  de tam olarak bu anlatılıyor. Kısaca altınızda Audi’nin A8L modeline koymuş olduğu güvenlik paketleri bile olsa kemersiz binişler arka yolcular için yine de büyük tehlike arz ediyor…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum