Yatırım yapmaya başla!

Kelek Karpuz Bulana Altın Vaadiyle Satışlarını İkiye Katladı!

İş dünyasında yaratıcılığın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Başlattığı kampanya sayesinde satışlarını ikiye katlayan Türk esnaf da bunun örneği;
Kelek Karpuz Bulana Altın Vaadiyle Satışlarını İkiye Katladı!

Küçük ya da büyük! İşiniz ne ölçekli olursa olsun, rakiplerinizin önüne geçerek kazancınızı arttırmak istiyorsanız bir farklılık yapmalısınız. Zira günümüzde sayısız seçenek var. İstisnasız her alanda, tüketicilerin tercih edebileceği farklı farklı işletmeler mevcut.

İşte bu nedenle; daha çok tercih edilmek isteyenler, müşterileri cezbetmenin yolunu bulmalılar. Örneğin; Airbnb’de lüks çadırını kiralayarak para kazanan ev sahibi gibi! Ya da normal yöntemleri tercih etmeyerek, canlı yayında istiridyeden inci çıkartan Çinli girişimci gibi! Veya hemen şimdi göreceğiniz Amasyalı esnaf Esat Özen gibi;

32 yaşındaki Esat Özen, Amasya’da pazarcılık yapan bir esnaf. Ancak o, başlattığı kampanya ile sıradan pazarcılardan farklı olduğunu gösterdi.

Esat Özen başlattığı kampanya ile farkını ortaya koydu.

Az önce de söylediğim gibi, alanınız ne olursa olsun bir şekilde rakiplerinizin önüne geçmeniz gerekiyor. Esat Özen de bunu eğlenceli ve yaratıcı yöntemiyle başarmış.

Çünkü o ürününe ne kadar güvendiğini “Kelek bulana çeyrek altın var” isimli sloganıyla bütün ilçe sakinlerine duyurdu.

"Kelek bulana çeyrek altın var" kampanyası

İnsanların adeta kelek karpuz bulabilmek için koşa koşa gittiği esnaf, bu kampanyayı başlatmakla ne kadar doğru bir karar verdiğini görmüş oldu.

Kulaktan kulağa yayılan “kabak karpuza altın” kampanyası, akıllı esnafın satışlarını neredeyse iki katına çıkardı.

Kabak karpuza altın kampanyası, satışları ikiye katladı.

Daha önce haftada 20-22 ton arası karpuz satışı yaptığını söyleyen Özen, çeyrek altın kampanyasından sonra satışların 30-35 tona ulaştığını söyledi. Ayrıca AA muhabirine konuşarak; “Kampanyamıza talep güzel, olumlu tepkiler alıyoruz. Karpuzlarımıza da güveniyoruz. Onun için böyle bir farklılık denedik. Müşterinin bunda bir kaybı yok, karpuzun kilogramı bir lira. Alıyor, kestiriyor, kabak çıkarsa çeyrek altın kazanıyor. Bizden hediye, helali hoş olsun. İsteyene çeyreğini, isteyene de parasını veriyoruz.” dedi.

Anlayacağınız; yaratıcı esnafın kampanyası hem kendisinin hem de müşterilerinin yüzünü güldürdü. Gerçi şu ana kadar kimse kelek karpuzu bulma şansına erişip de vaad edilen çeyrek altını kazanamamış. Ama insanlar yine de “ya çıkarsa” diye düşünerek Esat Özen’den alışveriş yapmaya devam ediyorlar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum