Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bir Kelebeğin Kozasından Çıkış Anına Tanık Olun!

Son Güncelleme: 
Yorum

Hayvanlar alemi her çeşidiyle ilgi çekicidir. Bazıları yırtıcı, bazıları kendini koruyamayacak kadar küçük ve bazıları sevimli birçok hayvan türü vardır. Bu hayvanların arasında oluşumu uzun süren ve ilginç olan bir hayvandan bahsedeceğiz.

Kelebekler zor bir şekilde oluşurlar ve bu uzun zaman alır. Yumurtalarından larva tırtılı çıkıyor sonrasında bu tırtıllar büyüyünceye kadar besin depoluyorlar. Yeteri kadar büyüdüklerinden ağızlarından salgı başlıyor. Bu salgı belirli bir miktara geldiğinde kozalarını örüyorlar ve bu kozanın içerisinde depoladıkları besinlerle beslenerek uzun zaman dönüşümlerini bekliyorlar.

Zamanı geldiğinde kozayı yırtıp renkli bir kelebek halinde doğayla buluşuyorlar. Bu oluşum sürecini yukarıdaki videomuzda izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu