Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kazançlarını Genişleten Paladyum %3 Yükselişle Seyrediyor

Günün en çok artan emtiaları arasında yer alan paladyum, son günlerin en güçlü değerine yükseldi.
Kazançlarını Genişleten Paladyum %3 Yükselişle Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Son dönemde 3019 dolarlık rekor seviyeden çok uzakta kalan paladyum, bugün yüzde 3’ün üzerinde yükselişle ilerliyor. Dünkü kapanışı 2395 dolarda yapan değerli maden, 24 Ağustos seansına yatay başladı.

Gün boyunca yükseliş trendi izleyen paladyum, 2468,25 dolar seviyesine kadar tırmandı.

TSİ 17.25’te yüzde 3,01 primli ilerleyen platin alternatifi, son kazanca rağmen haftalık bazda yüzde 1,2 değer kaybetti.
Paladyum Yükseliş
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Aylık bazda kaybı ise yüzde 8 oldu. Yine de Mart’tan Mayıs’a kadar kesintisiz süren yükseliş trendi, kıymetli madenin yıllık bazda yüzde 13,30 kazançta kalmasını sağladı.

Yazım sırasında paladyumun ardından en çok artan emtialar portakal suyu, canlı sığır ve soya fasulyesi oldu. Platin ise yüzde 0,33 ekside en çok düşenler arasında yer aldı.

Paladyumdaki yükseliş dolar endeksindeki geri çekilmeyle desteklendi. Amerikan para birimini emsal sepetine karşı izleyen dolar endeksi bugün geçtiğimiz haftanın yükseklerinden aşağıda 92,89 – 93,08 aralığında kaldı.

Bu arada en son FED tutanakları, yetkililerin 2021’de tahvil alımlarını azaltmaya başlama konusunda çoğunlukla aynı fikirde olduğunu gösterdi. Şimdi küresel piyasalar, Jackson Hole Sempozyumu’ndan alınacak işaretlere odaklandı. Aynı zamanda artan Delta varyantına endişeler de değerli metal üzerinde baskı yaratıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu