Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ağır Bir Kaza Geçiren Milyon Dolarlık “Koenigsegg Agera RS Gryphon”un Yeniden Doğuşu!

Koenigsegg, Agera RS'in en özel olanlarından ve kaza yapan Gryphone varyantını tamir ederek yeniden doğuşunu gösterdi.
Ağır Bir Kaza Geçiren Milyon Dolarlık “Koenigsegg Agera RS Gryphon”un Yeniden Doğuşu!
HABER GİRİŞ

Baktığımız hiper otomobil özel yapım, isteğe bağlı parçalarla süslenmiş bir Agera RS‘dir. Dünyanın en hızlı kara taşıtını yapmaya uğraşan hipercar şirketi olarak doğan Koenigsegg, 2015-2018 yılları arasında çıkardığı Agera RS ile sistemin hakimiyetini kendisine çevirmişti. RS, “R VE S” varyantlarının voltran gücüne dönüştürülmüş halidir. Christian von Kosenigsegg, aracın tamamen kişiye özel versiyonlarını da yapmıştı.

Agera RS Draken, Agera XS, Agera RS Gryphon, Agera RSR, Agera RS Naraya, Agera RS1 ve Agera RS ML olarak üretilmişti. İçlerinden Gryphon olanı ABD emlak ve gayrimenkul kralı Manny Khoshbin tarafından satın alınmıştı. Ancak henüz daha aracına binmeden Khoshbin’in talihsizlikleri başlamıştı…

Manny Khoshbin’in Agera RS’i test sırasında kaza yapmıştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterilen Agera RS’in Gryphon’u emlak patronu tarafından teslim alınmadan önce şirket pistinde testleri yapıldı. 11 Mayıs 2017’de yine aracın denendiği bir sırada Agera RS yol dışına uçarak ağır bir kazaya maruz kaldı. Christian von Koenigsegg durum karşısında Khoshbin’e Agera RS’in Phoenix varyantını vermeyi teklif etti.

Sonrasında Koenigsegg Gryphon’u test aracı olarak kullanmaya karar vermiş. İlk kazanın 12 ay sonrasında Mayıs 2018’de İsveç Trollhattan’da Agera RS Gryphon bir kez daha kaza yapıyor. Bu, milyon dolarlık bir hipercarın hazin bir öyküsü gibi oldu.

Sanırız marka gözcülerinden olan Phtocristofferf, versiyonun yeniden doğuşunun resmini gösterdi.

Dünyada tek olmaları Agera RS’lerin ne olursa olsun birer altına dönüştürüyor. Phtocristofferf, modelin tüm siyah gövdesi üzerinde sarı şeritleriyle birlikte tamamen hazır olduğunu söyledi. İsveçli markanın aracı üzerinden neler düşündüğünü tam olarak kimse bilmiyor.

Şu anda test aracı olarak kullanılıyor. Duyumlarımıza göre Jesko’yu 482 km/h’ye ulaştıracak bazı parça bileşenlerinin bu model üzerinde denendiği söylendi. Koenigsegg modelini tanıtım aracı olarak kullanabilir. Veya yüksek hız testlerinde de!

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Koenigsegg Regera Hipercar 0-400-0 Km/h Rekorunu Tazeledi!

Yalnız aracın kaza geçirdiği ve sonrasındaki sürecinin bildiğimiz sanayi ortamlarındaki gibi olmayacağını bilmemiz gerekiyor. Koenigsegg, sıfırdan nasıl imal ediyorsa Agera RS Gryphone’yi o şekilde ele alıyor. Karbon fiber yeniden harmanlanıyor.

5.0L V8 ile toplamda 1.160 ps güç üreten RS, net 1.395 kg ağırlığında. 3.2 saniyede kalkışını tamamlayabilen yer küre roketi, 445 km/H’ye çıkabilir. Gryphone’de güç miktarının daha olduğunu düşünüyoruz. Zira siyah bir örneğini gördüğümüz Dranken Agera RS varyantı, 1.341 ps üretiyordu. Sonuç olarak aşırı tehlikeli bir makina yeniden dünyaya gözlerini açtı!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın