Yatırım yapmaya başla!

Kayseri’de Kurulacak Hububat Ticaret Merkezi, Çiftçilerin Karını Artıracak

Kayseri'de kurulması kararlaştırılan Hububat Ticaret Merkezi sayesinde bölgedeki çiftçiler ürünlerini depolama imkanı kazanıp daha karlı fiyatlar üzerinden satış yapabilecek.
Kayseri’de Kurulacak Hububat Ticaret Merkezi, Çiftçilerin Karını Artıracak

Kayseri Ticaret Borsası’nın (KTB) katkılarıyla şehirde kurulmasına karar verilen Hububat Ticaret Merkezi çiftçiler açısından oldukça karlı bir uygulama olacak. Söz konusu bu uygulama ile kentin tarım üreticileri ürünlerini depolama imkanına sahip olup hiçbir aracı kullanmadan daha karlı satışlar yapabilecek.

KTB Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Kayseri’de kurulacak olan bu merkeze 100 milyon liralık yatırım yapıldığını açıkladı. Hayata geçirilecek bu proje ile bölge çiftçilerinin depoladığı ürünleri elektronik ortamda ve aracıya ihtiyaç duymadan satarak daha yüksek karlar sağlayacağını dile getirdi.

Bağlamış, Hububat Ticaret Merkezi’nin 211 dönümlük alana kurulacağını ve 55 depodan oluşacağını belirtti.

KTB Recep BağlamışBağlamış açıklamasında, lisanslı depolara kaldırılan ürünlerin elektronik ortamda yapılan senetler ile tek tuşla zahmetsiz bir şekilde alınıp satılabilmesinin Türkiye Ürün İhtisas Borsaları (TÜRİB) AŞ katkılarıyla mümkün olduğunu ifade etti.

Söz konusu proje ile birlikte Kayseri’de gıda ve hayvancılık ile geçimini sağlayan tarım üreticilerinin merkezde dükkan açma hakkı kazanacağı açıklandı

Üreticiler Dükkan AçabilecekLisanlı depo kapasitelerinin 20-100 bin ton arasında olacağını belirten Bağlamış, oluşturulacak alanın Kayseri ve yakın illerin de merkezi olacağını ve burada yetkili, sınıflandırıcı laboratuvar, satış salonu ve sosyal donatılarla merkez binasının yer alacağını açıkladı.

Bölge çiftçisinin ürününü değer kazanıncaya kadar lisanslı depolara koyacağını söyledi. Ardından bunların TÜRİB aracılığı ile ürün senedi haline geleceğini ve istenilen zamanda satışının gerçekleşebileceğini ekledi. Ortalama %70’lik kısmın bankadan alınabileceğini söyleyen Bağlamış, ürün fiyatlarının ederini bulduğunda satış yapılabileceğini söyledi.

Kayseri’deki bu merkeze Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın da destek verdiğini açıklayan Bağlamış, şimdilik proje için tüm hazırlıkların tamamlandığını ve 2020 yılında inşaat için temellerin atılmaya başlanacağını duyurdu. “Kurulacak merkezle çiftçimiz, ürünlerini değerlendiği zaman satabilecek. Bu sayede en az %30 daha fazla kar edebilecek.” ifadeleriyle bölge çiftçilerinin yüzünü güldürdü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum