Yatırım yapmaya başla!

Kaykay Ustaları ve Sokakların Tozunu Attıran Büyüleyici PerformanslarıBaşlıca ekstrem sporlardan biri olan kaykay, meraklısı gençler tarafından yapıldığında, izlenmesi zevkli bir spor haline gelmektedir. Skateboard adıyla da anılan ve sokakların her bölgesinden yararlanılan bu sporda, kusursuz bir yetenek ve denge örneği ile karşılaşıyoruz. Videodaki kaykay ustalarının büyüleyici performansları ile sokakların tozunu attığı görüntülere tanık olacaksınız.

Kaykaylar üretilirken özel tahtalar ve tekerlekler kullanılmaktadır. Böylesine ekstrem bir sporun başarıyla yapılabilmesi için kaykayın büyük bir titizlikle yapılmış olması gerekmektedir.

Videoda görüldüğü üzere spor, yapılış itibariyle sörf ile benzerlikler taşımakta. Rüzgarsız havada sörf yapmak isteyen gençler tarafından bulunmuş bu spor, yıllardır izleyenlerden büyük beğeni toplamaktadır. Bu sporu profesyonel olarak icra eden sporcuların çok zengin olduğuna da tanık olabilirsiniz. Bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiye dünyanın en zengin 10 profesyonel kaykaycısı içeriğinden de ulaşabilirsiniz.

Bu sporcular için merdivenler, tümsekler ve benzeri pek çok yapı, yaptıkları spor için zemin oluşturuyor. Oldukça yüksek noktalardan kaykayları ile atlayan sporcuların dengeleri takdire şayan. Kaykayları ile bu kadar yükseklerden atlayan sporcular aynı anda tahtalarını da ters çevirerek hareketlerine ekstra güzellik katıyorlar.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın En İyi Sörfçüleri ve Dev Dalgalarla Muhteşem Dansları

Kaykay sporunda değişik stiller mevcuttur. Bu stillerden başlıcaları, sokak stili, vert stili, serbest stil ve yokuş aşağı stil olarak bilinmektedir. İzlediğiniz videoda her stile ait kaykay performanslarına tanık oluyorsunuz.

Sporcuların kaykayları ile uzun ince demirlerin üzerinden, kayarak ve dengelerini kaybetmeden geçmeleri büyük bir yetenek örneği olarak karşımıza çıkıyor. Bu sporda dengenin bir anda kaybolması ile istenmeyen kazalarla karşılaşmak mümkün. Sporcuların vücutlarını koruyan herhangi bir şey olmaması bu riski daha da arttırıyor.

Etkileyici ekstrem sporlardan biri olan kaykay, sokaklardaki büyüleyici performansı ile var olmaya devam edecektir. Muhteşem görüntüleri ile izleyenlere doyumsuz bir seyir yaşatan kaykay sporu, başlı başına kendi kültürünü oluşturmayı başarmıştır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum