Yatırım yapmaya başla!

Kayıp Porsche’sine 27 Yıl Sonra Kavuştu! Hem de Ummadığı Bir Yerde

Amerikalı bir vatandaş 27 yıl sonra spor Porsche 924'ne kavuştu. Çalınan araba kilometrelerce ötede ormanlık bir alanda bulundu. İşte detaylar...
Kayıp Porsche’sine 27 Yıl Sonra Kavuştu! Hem de Ummadığı Bir Yerde

Porsche’nin giriş seviye arabası 914‘den sonra 1976 yılında VW ile ortak bir proje altında daha donanımlı 924 bantlara alınmıştı. İşte bu arabaya Amerikalı biri sahip olmuş ve 1991 yılında park yerinden arabası çalınmış. Olay Amerika’nın Oregan – Medford bölgesinde geçiyor.

Polise giden araç sahibi aracının çalınmış olabileceği söyleyerek kayıt açtırmış. Yıllar boyunca Porsche 924‘nün bir yerlerden çıkma umuduyla bekleyen bu kişi, normal olarak belli bir süre sonra ümidini kesmiş. Ta ki ormanda gezen birinin ağaçlar arasında ters duran bir arabayı farketmesine kadar.

Köpeği ile gezmeye çıkan biri, ormanlık alan içerisinde bir araba farketmiş.

27 Sonra Bulunan Porsche 924 Dış Yapısı

20 Ocak 1991 tarihinde sinema otoparkından çalınan araç ormanlığa atılarak öylece bırakılmış.

27 Sonra Bulunan Porsche 924 Arka Görünüm

Bulunduğu bölgeden 65 km uzakta bulunan Porsche’nin üzerinde geyiğe ait kemikler bulunmuş.

27 Sonra Bulunan Porsche 924 İç Mekanı

Ancak geyik dışında araba etrafında herhangi bir insan cesedine rastlanmamış.

27 Sonra Bulunan Porsche 924 Görünüm

Porsche 924’ün bulunduğu alan kayalık ve sık ormandan oluştuğu söylendi. Aracın olduğu yerden nasıl alınması gerektiğine dair planlar yapılıyormuş. Ters şekilde duran Porsche’nin resimden de biraz gördüğümüz kadarı ile çıkarılması baya bir zahmetli olacak.

Polisin yaptığı incelemelerde arabanın kaza sonrası mı oraya geldiği yoksa hırsızlar tarafından delil yok etmek amacıyla mı oraya atıldığı merak ediliyor. Porsche’nin 27 sonra bulunması da bazı delilleri de ortadan kalkmasına neden olmuş. Gerçekten sahibinin şaşkınlığını görmeyi isterdim. Belki kullanılamayacak durumdadır ancak bir hatırası varsa da en azından ömür boyu garajının bir köşesinde saklanabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum