Yatırım yapmaya başla!

Kayak CEO’su: Hava Yolları Boeing 737 Max Modellerini Yazın Yeniden Uçurmayı Bekliyor

Kayak CEO’su Steve Hafner, yeni bir arama özelliği sunarak filtrenin, insanların FAA’nın ileride geçici yasağını kaldırmasının ardından belirli uçuşlardan kaçınmasına izin vereceğini söyledi. Detaylar şöyle;
Kayak CEO’su: Hava Yolları Boeing 737 Max Modellerini Yazın Yeniden Uçurmayı Bekliyor

Uçuş rezervasyon sitesi Kayak, Cuma günü kullanıcıların belirli uçak modellerini seçeneklerinin dışında bırakmalarını sağlayan yeni bir arama özelliği başlattı. Özellik, Pazar Etiyopya’da Boeing 737 Max 8 jetiyle yapılan ölümcül kazanın ardından geldi. Zira Etiyopya’dan havalandıktan sonra kısa süre sonra düşen ve uçaktaki herkesin ölümüne neden olan kazanın ardından Boeing’in söz konusu modelinin uçuşları, dünya çapında pek çok ülke tarafından askıya alınmıştı.

Ayrıca 157 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan kaza sonrasında Boeing’in piyasa değeri 25 milyar dolar erimişti. Kaldı ki Çarşamba günü Federal Havacılık Kurulu da dünya çapındaki düzenleyicilere katılarak Boeing 737 Max modellerinin uçuşlarını durdurmuştu.

Çünkü Federal Havacılık Kurulu, yeni kanıtlara işaret ederek 6 ay içindeki iki ölümcül kazanın arasında benzerlikler olduğunu açıklamıştı.

Federal Havacılık Kurulu Kazalar Arasında Benzerlik Var Ne var ki Kayak CEO’su Steve Hafner’a göre hava yolları Max modellerinin sadece birkaç aylığına askıya alınmasını bekliyordu ve daha sonra muhtemelen bu modeller için uçuş rezervasyonu yapmaya başlayacaklardı.

Booking Holdings’in birimi olan Kayak platformunun CEO’su, Cuma günü verdiği demeçte; “737’ler geçici olarak hizmet dışı ve aslında havayolları bu uçakları yaz aylarında havalandırmayı planlıyorlar. İnsanlarsa uçarken güvenlik ve rahatlık istiyor” dedi.

Ayrıca Kayak’ya yapılan rezervasyon oranlarının düşmediğini dile getiren Hafner, insanların bozulan uçuşlarında değişiklik yapmak için sitede daha fazla arama yaptıklarını vurguladı.

Kayak CEO İnsanlar Sitede Daha Çok Arama Yapıyor “Gerçekte, 737 Max, ABD’de yaygın değildir” diyen Hafner, 370 Boeing 77 Max jetin yalnızca 74 tanesinin ABD hava yolları tarafından uçurulduğunu aktardı. Yine de seri, Boeing’in en çok satan ürünlerinden biriydi. Boeing, 3.800 siparişi tamamlayabilmek için ayda bu modellerden 52 tane yapıyordu.

Sonuçta, Boeing kazasının ardından şirket Pazartesi ve Salı günü piyasa değerinden milyar dolarlar kaybetse de şirketin beklenenden daha kısa sürede bir yazılım düzeltmesi yapmayı planladığı yönündeki raporların ardından Cuma günü hisselerde yüzde 2’lik yükseliş görüldü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum