Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Katmerli Zam Geliyor: Vergi Uzmanı Bingöl Açıkladı

Enflasyon oranlarındaki yükseliş yeni zamların habercisi olmaya devam ediyor. Vergi uzmanı Bingöl, pasaport ücretleri için kötü haber verdi. Detaylar haberde...
Katmerli Zam Geliyor: Vergi Uzmanı Bingöl Açıkladı
HABER GİRİŞ

Temmuz ayı itibarıyla artışa geçen fakat Eylül ayında biraz gerileyen üretici enflasyonu yüzde 50 seviyesine yaklaştı. Son raporda üretici enflasyonu on iki aylık ortalamalara göre yüzde 66,55 oranında arttı. Enflasyon, yeni zamların habercisi olurken 2024’te pasaport ücretlerine gelecek zam merak ediliyor. Sözcü’ye konuşan Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl kötü haber verdi.

Pasaport ücretlerine yıl içinde gelen zamların ardından 2024 yılında bir zam daha geleceği paylaşıldı.

Uzman Bingöl, üretici enflasyonuna endeksli vergi, harç ve cezalara da yeni yılda büyük zam gelebileceği bilgisini paylaştı.

Katmerli Zam Yolda

Ekim ayında üretici enflasyonu sıfır olsa bile 2024 yılı vergi ve ceza artışlarına esas teşkil edecek 2023 yılı yeniden değerleme oranının (YDO) yüzde 58,16 olacağını kaydetti.

Vergi uzmanı Bingöl, geçen yıl YDO’nun yüzde 122,93’le tarihi zirveyi gördüğünü hatırlattı.

GCM Yatırım Banner

Bu yıl, geçen yılki yüzde 122,93’lük artışın üstüne yüzde 50’lik bir ilave zam ile karşılaşılacağını söyledi. Katmerli bir artışın söz konusu olduğunu bildirdi.

Yeni yıl ile birlikte pasaport ücretlerine yüzde 60 zam gelirse, 6 aya kadar olan pasaport ücreti 1.655,28’e, 1 yıllık pasaport ücreti 2.419,92’ye yükselecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.