Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Katmerciler, Kenya İhalesinde 91,4 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı

Katmerciler, Kenya Savunma Bakanlığı tarafından açılan zırhlı araç alım ihalesinde 91,4 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.
Katmerciler, Kenya İhalesinde 91,4 Milyon Dolarlık Sözleşme İmzaladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Katmerciler), Kenya zırhlı araç alım ihalesinde başarılı oldu. Kenya Savunma Bakanlığı tarafından açıklanan 118 adet mayına karşı dayanıklı zırhlı muharebe araçları ihalesinde sözleşme imzalandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada; ihale kapsamında bakım, yedek parça ve aksesuarlar dahil olmak üzere 91 milyon 415 bin 182 dolarlık sözleşme imzalandığı söylendi. Teslimatların ise 2022 – 2023 yılları arasında gerçekleşeceği duyuruldu. Şirket, 12 Mart 2021 tarihinde özel durum açıklaması yaparak ihaleye katıldığını duyurmuştu.

Katmerciler hisseleri (KATMR) yapılan açıklamaların ardından 3,2 lira sınırına kadar yükseldi.
Katmerciler Hisseleri %7,59 Yükseliş
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler dünkü işlemleri 2,9 liradan tamamladıktan sonra bugünkü işlemlere yükselişle 2,99 liradan başladı. Açılış dakikalarında 3,04 liraya kadar tırmanan hisseler, yükselişini sürdürerek 3,19 liraya kadar yükseldi.

Katmerciler hisseleri daha sonra bir miktar geri çekilirken, TSİ 10:55 sularında %7,59 oranında yükselişle 3,12 liradan alıcı bulmaya başladı. Hisselerde yukarı yönlü hareketin sürmesi durumunda kısa vadede 3,23 lira ve 3,34 lira seviyeleri izlenecek. Ancak geri dönüş yaşandığı zaman 2,97 ve 2,82 lira seviyeleri gündeme gelecek.

Katmerciler hisselerinin 5 günlük performansı incelendiği zaman %15,55 oranında yükseliş kaydettiği görülüyor. Aylık bazda %11,36 oranında değer kaybeden hisseler, yıllık periyotta %56,78 oranında kazanç sağlamış durumdalar. Ayrıca hisselerin Temmuz başında görülen kayıpların bir kısmını sildiği de görülüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu